ATMEGA128A EDUCATION BOARD

با توجه به استقبال از تراشه‌های AVR هشت بیتی ساخت شرکت ATMEL در بازار کشور، بردهای آموزشی بسیاری اکثرا برمبنای تراشه‌ی ATMEGA32 به منظور راه اندازی قسمت های مختلف این میکروکنترلر ساخته شده است. برد آموزشی جامع طراحی شده توسط این مجموعه بر مبنای تراشه‌ی ATMEGA128A و تراشه‌های جانبی کاربردی موجود در بازار ایران می‌باشد. از طرفی با وجود Bread board و پین های بیرون کشیده شده‌ی میکروکنترلر بر روی بردآموزشی، می‌توان علاوه بر تجهیزات روی برد، با ماژول‌های خارجی نیز ارتباط برقرار کرد. از طرفی می توان میکروکنترلرها و هدربردهای میکروکنترلری دیگر (بطور مثال میکروکنترلرهای PIC و ARM) را با این روش به تراشه‌های روی برد متصل کرده و از آنها استفاده کرد.

 

از دلایل برتری این برد نسبت به اکثر بردهای آموزشی AVR می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. استفاده از ATMEGA128A بجای استفاده از تراشه‌ی ATMEGA32
  2. استفاده از Bread board
  3. استفاده از تراشه های جانبی کاربردی و جدیدتر نسبت به تراشه‌های استفاده شده در اکثر بردهای آموزشی، که برخی از آنها در اکثر بردهای آموزشی AVR استفاده نشده است (از جمله Micro-SD, SPI-FLASH, RS485, NRF24L01,USB-TO-SERIAL) .
  4. طراحی برد در ابعاد مناسب با توجه به استفاده از قطعات نصب سطحی.
  5. قیمت کمتر نسبت به بردهای هم رده از نظر امکانات.
  6. استفاده از رگولاتور با ولتاژ متغیر LM2576-ADJ مجزا، که این تغذیه‌ی متغیر می تواند در بسیاری از ماژولها همچون ماژول‌های شرکت SIMCOM بطور مثال ماژول SIM808 مورد استفاده قرار گیرد.

به منظور اطلاعات بیشتر و خرید کلیک کنید: