LPC1768 HEADER BOARD

با ورود میکروکنترلرهای ۳۲بیتی به کشور، تراشه‌ی LPC1768 ساخت شرکت NXP با هسته‌ی پردازنده‌ی ساخت شرکت ARM سری CORTEX-M3 ، از جمله اولین تراشه‌ها به عنوان تراشه‌ی مرجع به منظور آموزش مورد استفاده قرار گرفته و بردهای آموزشی و هدربردهای متعددی بر مبنای این تراشه ساخته شده است. این تراشه با پردازنده‌ی ۳۲بیتی و قابلیت‌های بسیار بصورت داخلی (ADC دوازده بیتی و واحد RTC داخلی و …) که تا پیش از آن بصورت خارجی به میکروکنترلرها متصل می‌شدند گزینه‌ی مناسبی به منظور استفاده در کاربردهای صنعتی با پردازشهای نسبتا سنگین می‌باشد.

بر روی این هدربرد برخی تجهیزات جانبی مورد نیاز به منظور راه اندازی برخی قسمت‌های میکروکنترلر قرار گرفته است. هدف از طراحی این هدربرد علاوه بر در دسترس قرار دادن پین‌های میکروکنترلر، مستقل بودن آن از اتصال برخی تراشه‌ها بصورت خارجی بر روی BREAD-BOARD بوده و  به این منظور برخی تجهیزات پرکاربرد و مورد نیاز آموزش بر روی این هدربرد قرار گرفته است. با استفاده از این هدربرد در بسیاری از موارد نیاز به استفاده از بردآموزشی نیست.

از دلایل برتری این هدربرد نسبت به اکثر هدربردهای ساخته شده بر مبنای این میکروکنترلر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. وجود مبدل USB-TO-SERIAL توسط کانکتور MICRO-USB روی برد.
  2. وجود سنسور دما و فوتوسل بر روی برد
  3. قابلیت اتصال CHARACTER LCD با استفاده از هدر روی برد
  4. وجود دو کلید و دو LED به منظور استفاده از برخی امکانات میکروکنترلر
  5. تراشه‌ی EEPROM بر روی برد
  6. کانکتور MICRO-SD بر روی برد
  7. ابعاد کوچکتر نسبت به هدربردهای هم رده و اختصاص دادن حداقل مکان بر روی BREAD-BOARD نسبت به امکانات موجود بر روی این هدربرد. (۵*۱۰۲ mm)
  8. امکان استفاده به عنوان یک برد آموزشی با برخی امکانات.
  9. نمونه کدهایی به منظور راه اندازی قسمت‌های مختلف میکروکنترلر منطبق بر این هدربرد.

به منظور اطلاعات بیشتر و خرید کلیک کنید: