U BOARD ir.

ورود به حساب کاربری
مرا بخاطر بسپار
گذرواژه را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟ تنها سه گزینه برای ثبت نام ثبت نام

U BOARD ir.

ثبت نام
ثبت نام
لطفا تمامی موارد خواسته شده را تکمیل نمایید لطفا ایمیل معتبر وارد نمایید لطفا گذرواژه را بیشتر از 6 کاراکتر وارد نمایید لطفا گذرواژه را مجددا بیشتر از 6 کاراکتر وارد نمایید
آموزش Arduino جامع پروژه محور | یوبرد

در آموزش Arduino جامع پروژه محور یوبرد در طول 8 جلسه بصورت فیلم آموزش آردواینو و کلاس آنلاین رفع اشکال، پس از بررسی پیش نیاز های برنامه نویسی C و الکترونیک، تعداد زیادی پروژه با پوشش تمامی امکانات سخت افزار آردواینو را بررسی می کنیم.

 مدرس  :   رضا اسدی   ویژگی   : آردواینو پروژه محور
 نوع  :    فیلم + پشتیبانی آنلاین   تعداد دانشجو :    ۱۲۰۰ نفر
   تعداد جلسات :     ۸   هزینه آموزش :    ۲۱۰,۰۰۰  تومان

مهندس رضا اسدی مدیر یوبرد، طراح و تولید کنندۀ محصولات مبتنی بر میکروکنترلرها، مجری پروژه و مدرس آموزش برنامه نویسی میکروکنترلرها و برد مدار چاپی PCB، فعال در طراحی خودروهای الکتریکی

توضیحات آموزش Arduino جامع پروژه محور

معرفی آموزش Arduino جامع پروژه محور یوبرد

چند سالی شده که بردهای متن باز مثل آردواینو ، رزبری پای و ... در دنیا رواج پیدا کرده اند. ترویج این بردهای متن باز را از جوانب مختلف می توان تحلیل کرد. این بردهای متن باز مزایا و معایب بسیاری دارند. در صورت استفادۀ صحیح مزایای خوبی دارند. در استفاده غیر صحیح می تواند علم الکترونیک را ضعیف و وابسته به خود کند. کاری که امروز در کشور ما انجام شده است. پس مطالعۀ ادامۀ متن و همچنین ویدئوی معرفی آموزش پیشنهاد می شود.

چرا Arduino ؟ آردواینو چیست و چه کسانی نیاز به آموختن آن دارند؟

پاسخ را از چند دیدگاه بررسی می کنیم.

همه از پیشرفت بی نظیر و روز افزون علم الکترونیک آگاه هستیم ، باتوجه به این پیشرفت و علم روز الکترونیک ، آموزش در این زمینه مثل آموزش Arduino هم باید که با رویکردی منطبق بر این سطح پیشرفت باشد. در بسیاری از کشورها این آموزش در سنین بسیار پایین شروع می شود تا بتوان در آینده با علم روز هماهنگ شد.

حال تصور کنیم که یک دانش آموزان بدون دانش نسبت به علم الکترونیک و برنامه نویسی هستیم و قصد داریم آموزش Arduino را شروع کرده و یک پروژه ربات پرنده که نیاز به دانش الکترونیک و برنامه نویسی و دیگر موارد است را خودمان در مدت حداکثر یک ماه بسیازیم. در صورتی که ما تنها در حد کار کردن با کامپیوتر دانش داریم. باید چه کنیم؟

 یا دانشجویی هستیم که در دانشگاه چیزی نیاموخته ایم و قصد شروع آموزش Arduino از صفر را داریم. قصد داریم سریعا پروژه هایی را انجام دهیم و در مرحله بعد وارد جزئیات شویم.

یا اینکه بطور کلی دانش آموختۀ یک رشتۀ خارج از الکترونیک هستیم (مثلا مکانیک) و در یک قسمت از پروژه خودمان نیاز به یک سیستم الکترونیکی داریم و بنا بر هر دلیل باید که خودمان آن را در اسرا وقت بسازیم. نیازی نیست که ریز جزئیات را بدانیم و حتما یک کار بهینه و با رعایت ملاحظات خاص انجام داده باشیم ، صرفا نیاز داریم که پروژه ما در این مقطع با آموزش Arduino انجام شود تا بعد.

در شرایطی مانند شرایط مذکور ، می توان گفت تنها راه، آموزش Arduino و استفاده از محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مثل Arduino است. Arduino نرم افزارهایی را طراحی کرده که با حداقل دانش نسبت به سخت افزار و نرم افزار می توان در آن کدنویسی را انجام داد. همچنین سخت افزارهای بسیاری را طراحی کرده که کاملا بر این نرم افزارها منطبق هستند. البته این نرم افزار و سخت افزارهای آردواینو ویژگی های دیگری داشته که در آموزشها می بینیم. شاید برای یک طراح سیستم های الکترونیکی در گذشته غیرباور بوده که مجموع ویژگی های این نرم افزار و سخت افزارهای یک پارچه به شکلی باشد که باعث شود افرادی در شرایط مثل شرایط مذکور بتوانند همان پروژه ربات پرنده را بدون درگیر شدن با ریز جزئیات در زمان بسیار کوتاهی با آموزش Arduino بسازند. حال اینکه دقیقا چه ویژگی هایی از این نرم افزارها و سخت افزارها باعث رسیدن به این خواسته شده بحثی طولانیست که در این آموزش به آن خواهیم پرداخت.

هدف بنیاد Arduino نیز فراهم کردن یک ابزار به منظور ساخت پروژه های الکترونیکی بدون دانش در زمینه الکترونیک و برنامه نویسی است.

هدف یوبرد از برگزاری آموزش Arduino جامع پروژه محور نیز  در راستای هدف آردواینو بوده است. باتوجه به وجود تمامی ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری از طرف آردواینو و همچنین با هدف انجام پروژه بدون دانش الکترونیک و برنامه نویسی ، در جلسه اول پس از بیان یک سری مطالب پیش نیاز ضروری ، از جلسه دوم تمام مطالب را در قالب پروژه خواهیم آموخت و آموزش Arduino یوبرد کاملا پروژه محور خواهد بود. در این آموزش ماژول های بسیاری راه اندازی خواهد شد. راه اندازی این تعداد پروژه در یک دوره آموزشی مشاهده نشده است. به نوعی سرفصل در قالب پروژه است و نه پروژه در ادامۀ بررسی تئوری سرفصل.

 

چرا آموزش Arduino جامع پروژه محور یوبرد ؟

باتوجه به جوانب منفی بردهای متن باز آردواینو که در کشور بوجود آمده ، تا مدتی پس از ورود آردواینو به کشور، یوبرد اقدام به برگزاری دوره آموزش آردوینو نکرده بود. اما در پس از مدتی اقدام به برگزاری این آموزش از جانب یوبرد شده است. آموزش آردوینو از صفر با دقت بسیار و با هدف استفادۀ صحیح از این بردهای متن باز تدارک دیده شده است.

 1. پوشش تمامی قابلیت های سخت افزار در سرفصل ها

در فیلم آموزش آردواینو و کلاس آنلاین رفع اشکال یوبرد، سرفصلها به نحوی در نظر گرفته شده که تمامی قسمت های سخت افزار آردواینو در قالب پروژه های متعدد بررسی شوند. این مورد باعث شده که آموزش Arduino یوبرد ، جامع نام گذاری شود.

 1. کاملا پروژه محور _ بیشترین تعداد پروژه در یک آموزش Arduino

در آموزش پروژه محور Arduino یوبرد، برای تمامی سرفصل ها حداقل یک پروژه درنظر گرفته شده است. سعی شده از اکثر ماژول های کاربردی در این آموزش استفاده شود. به نوعی سرفصل در قالب پروژه است و نه پروژه در ادامۀ بررسی تئوری سرفصل ها.

 1. دلایل مستند و مشخص کردن ادامۀ مسیر برای فراتر رفتن از چهارچوب Arduino

در بسیاری از آموزشهای Arduino صرفا موارد در چهارچوب Arduino بیان می شود. در این آموزش در پایان هر جلسه ، نکات مورد نیاز و راه کارهایی بیان می شود که برای فراتر رفتن از چهاچوب نرم افزار و سخت افزارهای Arduino باید چه کاری انجام دهیم. این موارد برای دانشپذیرانی که قصد دارند در آینده بصورت حرفه ای و بنیادی تر زمینۀ میکروکنترلرها (معرفی میکروکنترلرها) را دنبال کنند مفید بوده و شاید موجب ترغیب آنها برای این کار شود.

 1. نکات هر سرفصل از زمانبرترین قسمت های آن

در تمامی آموزشهای یوبرد نکات هر سرفصل از مهمترین قسمت ها است. در این آموزش نیز باتوجه به اینکه پروژه محور است ، این نکات بیشتر از آموزشهای غیر پروژه محور هستند.

 1. مقایسه با میکروکنترلرهای ARM STM32 و میکروکنترلرهای ARM LPC

در طول آموزش arduino فارسی یوبرد، مطالب گفته شده با میکروکنترلرهای دیگر شرکت ها ، بخصوص میکروکنترلرهای ARM STM32 (لینک آموزش STM32 یوبرد) و میکروکنترلرهای ARM LPC (لینک آموزش LPC1768 یوبرد) مقایسه می شود. در آموزش Arduino یوبرد، این امر از مهمترین عوامل برای گسترش فعالیت دانشپذیران است.

 

مخاطبین آموزش Arduino جامع پروژه محور یوبرد

آموزش آردوینو برای مبتدیان یا افرادی حرفه ای در زمینه های دیگر میکروکنترلرها، برای تمامی افرادی که می خواهند در مدت زمانی کوتاه برنامه نویسی و راه اندازی بسیاری از پروژه های الکترونیکی را در بستر آردوینو فرا بگیرند و از کمترین زمان بیشترین بهره بری را انجام دهند مناسب است.

پیش نیاز

آشنایی با زبان برنامه نویسی C

تمامی پیش نیازهای این آموزش ، شامل زبان برنامه نویسی مورد نیاز و شناخت الکترونیک درحد نیاز برای شروع به کار ، در جلسه ابتدایی آموزش در اختیار دانشپذیران محترم قرار میگیرد. تنها پیش نیاز این آموزش دانش نسبت به کار با کامپیوتر است.

آیا این آموزش برای من مناسب است؟ در صورت شبهه در اینکه آیا این آموزش برای شما مناسب است یا خیر ، می توان در قسمت «دیدگاه» سوال خود را مطرح بفرمایید.

سوالات متداول

 • آموزش آردواینو یوبرد با استفاده از کدامیک بردهای آردواینو انجام می شود؟

  با استفاده از برد Arduino Uno انجام می شود. اما طبق تمام دیگر آموزش های یوبرد مطالب به نحوی بیان می شود که نا حد زیادی برای دیگر سخت افزارها قابل استفاده باشد.

 • آیا آموزش آردواینو برای افرادی خارج از رشته الکترونیک و یا دبیرستانی ها هم مناسب است؟

  بله. مطابق آنچه در متن معرفی آموزش آردواینو یوبرد توضیح داده شد، این آموزش در راستای هدف آردواینو بوده و در نتیجه مناسب چنین اقشاری است.

اگر دیدگاهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.
فرم پاسخ به دیدگاه