U BOARD ir.

ورود به حساب کاربری
مرا بخاطر بسپار
گذرواژه را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟ تنها سه گزینه برای ثبت نام ثبت نام

U BOARD ir.

ثبت نام
ثبت نام
لطفا تمامی موارد خواسته شده را تکمیل نمایید لطفا ایمیل معتبر وارد نمایید لطفا گذرواژه را بیشتر از 6 کاراکتر وارد نمایید لطفا گذرواژه را مجددا بیشتر از 6 کاراکتر وارد نمایید
آموزش جامع PLC LOGO زیمنس | یوبرد

در آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد در طول 11 جلسه بصورت فیلم آموزش لوگو زیمنس ، تمامی مطالب مورد نیاز از معرفی PLC LOGO تا مباحث پیشرفتۀ کاربردی همچون کنترلر PI، مانیتورینگ LOGO و DATA Logging، آشنایی با مفاهیم شبکه و نحوه شبکه‌کردن PLC LOGO بصورت پروژه محور مورد بررسی قرار گرفته است.

 مدرس  :   روح الله احمدی   ویژگی   : جامع و ویژه بازار کار
 نوع  :    فیلم آموزشی   تعداد دانشجو :    ۱۲۰۰ نفر
   تعداد جلسات :     ۱۱   هزینه آموزش :    ۲۵۰,۰۰۰  تومان

مهندس روح الله احمدی فوق لیسانس الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی، فعال در حوزۀ اتوماسیون  PLC

توضیحات آموزش جامع PLC LOGO زیمنس

معرفی آموزش جامع پروژه محور PLC LOGO زیمنس یوبرد

با گسترس تجهیزات و ماشین‌آلات در صنایع کوچک و بزرگ ، مفاهیمی همچون دریافت و پردازش اطلاعات و کنترل‌کنندگی ، پررنگ‌تر و باارزش‌تر شدند. در گذشته از ادواتی همچون رله جهت کنترل پروسه‌های صنعتی استفاده می‌شد که مشکلاتی از قبیل نیاز به تعویض دوره‌ای ، دشواری اصلاح طراحی ، توان مصرفی بالا و پیچیدگی در طراحی سبب شد تا کنترل‌گرهایی با نام کنترلرهای صنعتی PLC  تولید شوند.

PLC چیست ؟

کنترلرهای PLC در واقع یک کامپیوتر کوچک هستند که جهت کار در محیط صنعتی بهینه‌سازی شده اند. از کنترلرهای PLC در اتوماسیون صنعتی و فرآیندهای الکترومکانیکال استفاده می‌شود. در واقع این کنترلرها به طور خاص جهت کار در موقعیت‌های سخت و نویزی و فرآیندهایی که نیاز به قابلیت اطمینان بالا وجود دارد ، طراحی شده‌اند. برای رسیدن به این منظور تا حد بسیار مناسبی مقابل سرما ، گرما ، گردوخاک رطوبت مقاوم‌اند. همچنین برنامه‌ریزی آنها نیز ساده بوده و نیاز به تحصیلات در رشته دانشگاهی ندارد. البته قطعا با کنترل‌گرهای دیگر همچون میکروکنترلرها ، میکروکامپیوترها و کامپیوترها نیز می‌توان به هدف نهایی که کنترل پروسه است رسید. اما زمانی که سخن از قابلیت اطمینان به میان می‌آید ، هیچ کدام از موارد ذکر شده قابل رقابت با کنترلرهای PLC نخواهند بود. این عوامل سبب گردیده که امروزه از این ادوات در سراسر دنیا در صنایع مختلف استفاده شود. تقریبا در تمامی صنایع جهت کنترل پروسه تولید از کنترلرهای PLC استفاده می‌شود و این دامنه کاربرد وسیع نیز خود بر قابلیت اطمینان بالای آن صحه می‌گذارد.

لوگو زیمنس چیست ؟

کنترلرهای PLC LOGO  کوچکترین عضو خانواده کنترلرهای شرکت زیمنس بوده که با توجه به کارایی فوق‌العاده زیاد و قیمت مناسب آن مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است. توضیحات بیشتر در رابطه با کنترلرهای PLC LOGO ، بخش ابتدایی جلسۀ اول آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد را در بر می گیرد .

معرفی دوره آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد

با توجه به جامع و فراگیربودن کنترلرهای شرکت زیمنس ، این کنترلرها برای آموزش انتخاب شدند اما مفاهیم بیان‌شده ، قابل تعمیم به دیگر برندهای معتبر دنیا که از زبان‌های استاندارد IEC 61131 مربوط به زبان‌های برنامه‌نویسی  PLC ، پیروی کنند نیز خواهد بود. در ادامه محتوای آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد ارائه شده است. جزئیات سرفصل ها را در قسمت مربوطه می توانید مشاهده بفرمایید.

 • نرم‌افزار مورد استفاده در آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد نرم‌افزار LOGO SOFT COMFORT است. آموزش لوگو ورژن 8 در اولین جلسه انجام خواهد شد.
 • در این دوره با توجه به احساس نیاز دانش‌پذیران به مفاهیم پایه طراحی مدارهای فرمان ، این مبحث آموزش داده شده و شیوه طراحی نیز گام به گام در آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد بررسی خواهد شد تا توانایی طراحی دانش‌پذیران گرامی تقویت شده و در برخورد با مسائل جدید مهارت حل مساله داشته باشند.
 • آشنایی با تجهیزات پرکاربرد برق صنعتی بسیار به بهره‌وری دوره کمک خواهد کرد بنابراین به این مقوله نیز در آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد پرداخته شده و تجهیزات مورد نیاز بررسی خواهند شد.
 • آشنایی با مفاهیم شبکه و نحوه شبکه‌کردن کنترلرهای PLC LOGO از جمله مباحث پیشرفته در آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد بوده که بسیار پرکاربرد است و در یک قسمت از آموزش ، به طور کامل تشریح شده است.
 • همچنین مقدمه‌ای بر سنسورهای مختلف نیز بر حسب نیاز در آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد ارائه خواهد شد.
 • مباحث پیشرفتۀ کاربردی بسیاری همچون کنترلر PI ، مانیتورینگ کنترلرهای PLC LOGO و DATA Logging ، که در برخی دوره‌های مشابه بازگو نخواهد شد ، در دوره آموزشی جامع کنترلرهای صنعتی PLC LOGO گنجانده شده است.

در حالت عادی می‌بایست این مباحث حداقل در دو دوره بازگو می‌شد ، اما با توجه به ارائه پیوسته مطالب و یکپارچگی ، این مباحث در یک دوره جامع گنجانده شد تا بازده بیشتری از زمان دوره حاصل شود. از همین رو انتظار می‌رود دانش‌پذیران محترم ، مباحث را به صورت منظم دنبال کرده و اشکالات پیش‌آمده را در موعد مقرر رفع نمایند.

ویژگی ها و وجوه تمایز آموزش جامع PLC LOGO زیمنس

 • در آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد سعی بر این است که روند تدریس از مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی آغاز شود و مرحله به مرحله به مباحث پیشرفته‌تر برسد تا مفاهیم پایه‌ای برای تمام دانش‌پذیران مرور شود و نیز در نهایت توابع پیشرفته نیز با پشتوانه مباحث بیان‌شده به صورت تخصصی‌تر بررسی شوند.
 • علاوه بر افزایش دانش دانش‌پذیران بر افزایش مهارت طراحی نیز تاکید می‌شود و در این راستا ساعاتی از آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد به طراحی اختصاص می‌یابد که هدف نهایی دوره نیز همین طراحی خواهد بود.
 • با ارائه تمرینات مدون و هدفمند ، مهارت‌های دانش‌پذیران در طراحی اصولی و برنامه‌نویسی ساخت یافته افزایش می‌یابد. انتظار می‌رود دانش‌پذیران محترم با انجام این تمرینات همگام با مباحث مطرح‌شده پیش آیند.
 • مواردی همچون ملزومات سخت‌افزاری ، نحوه ارتباط با کنترلرهای PLC و آشنایی با سخت‌افزار نیز مقتضی مباحث مطرح‌شده مورد بررسی قرار خواهند گرفت. همچنین پیاده‌سازی سخت‌افزاری در دوره انجام خواهد شد.
 • مطالب مرتبط با کنترلرهای PLC LOGO بسیار متنوع بوده و جهت یادگیری تمامی مطالب به منابع متعددی نیاز خواهد بود. مدرس دوره با جمع‌بندی و ارائه منظم مطالب مورد نیاز یک طراحی صنعتی مبتنی بر کنترلرهای PLC LOGO و نیز با معرفی منابعی جهت افزایش آگاهی در طراحی‌های خاص منظوره ، نیاز دانش‌پذیران را نسبت به دوره‌های تکمیلی یا مشابه کاملا برطرف ساخته است.
 • در نهایت از مهمترین ویژگی های آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد ، پروژه محور بودن آن است. در آموزش پروژه محور PLC LOGO یوبرد ، مطالب در قالب تمرین ها و ذکر کاربردهای صنعتی متعدد است.

 

این آموزش همانند تمامی دوره ها و فیلم های آموزشی ارائه شده توسط یوبرد ، حاصل احساس نیاز به مباحث کنترلرهای PLC LOGO در صنایع مختلف بوده و در راستای ارتقای سطح مهارت نیروی متخصص کشور است.

در آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد سعی بر این است تا تمامی مباحث مورد نیاز جهت انجام پروژه‌های صنعتی بررسی شود. لازمۀ بهره‌بردن از آن ، انجام منظم تکالیف محول‌شده در طول دوره است که به منظور افزایش مهارت و تداوم آموزش به دانش‌پذیران محول می‌شود.

مخاطبین آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد

علاقه مندان به مباحث خانه هوشمند و کنترل تجهیزات صنعتی با استفاده از کنترلرهای PLC LOGO و همچنین علاقه مندان به مباحث پیشرفته ای همچون مانیتورینگ ، شبکه و کنترلرهای PI و... ، مخاطبان اصلی آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد را تشکیل می دهند.

پیش نیاز آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد

بهره بری عالی:

سابقه طراحی مدارهای قدرت و فرمان ، کنجکاو پیرامون نحوه کنترل تجهیزات صنعتی ، آشنا به تجهیزات برق صنعتی از قبیل تابلو برق ، موتور ، درایو ، رله ، تایمر و ...

بهره بری خوب:

آشنایی با مدارهای قدرت و موتورها ، مشاهده مکانیزم کنترل تجهیزات صنعتی ، تجربه کار با تابلوهای رله کنتاکتوری ، آشنایی با تجهیزات برق صنعتی ، آشنایی با مدارهای فرمان

بهره بری متوسط:

آشنایی با تجهیزات برق صنعتی ، آشنایی با مدارهای فرمان ، آشنایی با مفاهیم مهندسی برق

بهره بری ضعیف:

آشنایی با مفاهیم مهندسی برق

آیا این ویدئوی آموزشی برای من مناسب است؟ در صورت شبهه در مورد این موضوع یا موارد دیگر ، می توان در قسمت « نظرات » سوال خود را مطرح بفرمایید.

جلسات آموزش جامع PLC LOGO زیمنس

برای مشاهده جزئیات هرجلسه رویه عنوان جلسه کلیک نمایید

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در مقدمه ، معرفی و ساختار کنترلرهای PLC LOGO و نصب نرم افزار لوگو 8 – (جلسه 1)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در آموزش زبان برنامه نویسی Ladder و آموزش کار در نرم افزار LOGO SOFT COMFORT – (جلسه 2)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در انجام تمرین معروف درب اتوبوس با PLC LOGO ، توابع پایه و مقدمه تایمرها – (جلسه 3)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در انجام دو تمرین با استفاده از Basic Function و Timer در LOGO SOFT COMFORT و شبیه سازی و ادامۀ Timer در PLC – (جلسه 4)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در سیم کشی Wiring در عمل برای PLC LOGO و معرفی ورودی خروجی ها و المان های برق صنعتی و متعلقات PLC LOGO – (جلسه 5)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در تمرین Timer در PLC LOGO ، نکات اتصال ورودی خروجی ها و تغذیه و برنامه ریزی PLC LOGO و بررسی Cursor key ، Retentivity و Protection Active – (جلسه 6)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در بخش نهایی از مبحث Timer ، آموزش Counter و آموزش Miscellaneous در PLC LOGO – (جلسه 7)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در کارکردن با سخت افزار PLC LOGO در عمل – (جلسه 8)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در آنالوگ Analog در PLC LOGO – (جلسه 9)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در پیکره بندی و برنامه نویسی شبکه در PLC LOGO و وب سرور در LOGO 8 – (جلسه 10)

نمونه فیلم آموزش جامع PLC LOGO زیمنس در Analogue , Datalog , Contact to the HMI Panel , UDF, LOGO SelfProgramming – (جلسه 11)

سوالات متداول

 • از چه نرم افزاری استفاده می شود؟

  نرم افزار Logo Soft Comfort 8

 • آیا نکات صنعتی بیان می شود؟

  بله. همانند تمامی آموزش های یوبرد، یکی از مهمترین مباحث بیان نکات صنعتی برای هر کاربرد است. همچنین مباحثی مثل شبکه در این آموزش بیان می شود.

اگر دیدگاهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.
نویسنده: ziarati تاریخ: ۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت: ۰۴:۴۲:۰۲ ب.ظ
وقت بخیر. مبحث شبکه با PLC LOGO چند ساعت هست؟
نویسنده: پشتیبانی یوبرد تاریخ: ۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت: ۰۷:۵۷:۳۲ ب.ظ

سلام وقت شما بخیر. مدت زمات جلسه 10 از آموزش PLC LOGO یوبرد که با مبحث شبکه، مجموعا 132 دقیقه است..

نویسنده: محمد بیات تاریخ: ۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت: ۰۳:۳۷:۲۵ ب.ظ
تشکر میکنم از جناب مهندس روح الله احمدی بابت آموزش PLC LOGO واقعا یکی از دوره های آموزشی خوبی بود که در زندگیم شرکت کردم.
نویسنده: حسین تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۱۹:۵۶ ق.ظ
با سلام نحوه پشتیبانی آنلاین شما از آموزش plc logo چطوره؟ چند جلسه پشتیبانی دارید؟
نویسنده: رضا بداغی تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۴:۰۱ ق.ظ

سلام وقت بخیر. آموزش جامع PLC LOGO زیمنس یوبرد درحال حاضر پشتیبانی آنلاین ندارد. احتمالا از تابستان 1399 پشتیبانی آنلاین خواهد داشت. در صورت وجود پشتیبانی ، مدت زمان آن تا 3 ماه پس از آموزش خواهد بود.

فرم پاسخ به دیدگاه