U BOARD ir.

ورود به حساب کاربری
مرا بخاطر بسپار
گذرواژه را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟ تنها سه گزینه برای ثبت نام ثبت نام

U BOARD ir.

ثبت نام
ثبت نام
لطفا تمامی موارد خواسته شده را تکمیل نمایید لطفا ایمیل معتبر وارد نمایید لطفا گذرواژه را بیشتر از 6 کاراکتر وارد نمایید لطفا گذرواژه را مجددا بیشتر از 6 کاراکتر وارد نمایید
آموزش میکروکنترلرهای ARM سری STM32F1 پیشرفته | یوبرد

در آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد در طول 8 جلسه که ترکیبی از فیلم آموزش میکروکنترلر ARM STM32 و کلاس آنلاین رفع اشکال است ، تئوری صحیح و سرفصل های پر کاربرد و نمونه کدهای عملیاتی برای میکروکنترلرهای STM32 سری F1 نوشته شده اند را بررسی می کنیم.

 

 مدرس  :   رضا اسدی   ویژگی   : ARM STM32 در بازار کار امروز
 نوع  :    فیلم + پشتیبانی آنلاین   تعداد دانشجو :    ۱۲۰۰ نفر
   تعداد جلسات :     ۸   هزینه آموزش :    ۲۵۰,۰۰۰  تومان

مهندس رضا اسدی مدیر یوبرد، طراح و تولید کنندۀ محصولات مبتنی بر میکروکنترلرها، مجری پروژه و مدرس آموزش برنامه نویسی میکروکنترلرها و برد مدار چاپی PCB، فعال در طراحی خودروهای الکتریکی

توضیحات آموزش میکروکنترلرهای ARM سری STM32F1 پیشرفته

معرفی آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد

هر دوره یک میکروکنترلر در بازار ایران فروش بالایی دارد. درحال حاضر نیز میکروکنترلرهای STM32 بیشترین فروش را دارند. لذا باتوجه به اهمیت این سری از میکروکنترلرها یوبرد در برگزاری آموزش های STM32 حساسیت و دقت به خرج داده و در این اثر ، آموزش میکروکنترلرهای ARM سری STM32F1 پیشرفته را ارائه کرده است.

 

چرا آموزش پیشرفته STM32 ؟

پس از گذراندن آموزش میکروکنترلرهای STM32 مقدماتی و متوسط بصورت اصولی ، با دیدن آگهی های استخدامی و کاربردهایی که امروزه با استفاده از میکروکنترلرهای ARM STM32 انجام می شود متوجه می شویم که باید پا فراتر گذاشته و با امکانات بیشتر میکروکنترلرهای STM32 آشنایی پیدا کنیم. چرا؟ از سال 1395 که هر ساله با هدف رونق تولید، با نام های اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل (1395) ،  اقتصاد مقاومتی  تولید – اشتغال (1396) ،  حمایت از کالای ایرانی (1397) ، رونق تولید (1398)  نام گذاری شده، برداشت می شود که جهت گیری کشور به سمت رونق تولید بوده که باعث شده بسیاری از شرکت ها از وارد کنندگی و مونتاژ به سمت تولید و صادرات جهت گیری کنند. از طرفی پس از گذشت سالها از ورود از میکروکنترلرها به کشور و همچنین ورود میکروکنترلرهای STM32 و تولید محصولات بسیاری بر پایۀ میکروکنترلرها ، امروزه سطح دستگاه هایی که در شرکت های دانش بنیان و معتبر داخلی ساخته می شود نسبت دستگاه های سال های قبل بالاتر رفته است . دانش در سطح مقدماتی و متوسط دیگر نیاز اکثر پروژه های امروز کشور را مرتفع نمی کند. از طرفی امروزه میکروکنترلرهای STM32 به یکی از پرکاربردترین میکروکنترلر در بازار کشور تبدیل شده است. از این رو یوبرد آموزش میکروکنترلرهای ARM سری STM32F1 پیشرفته را تدارک دیده است.

 

چرا آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد ؟

یوبرد مفتخر است که بهترین پکیج آموزشی STM32 را ارائه کرده است. در ادامه با بیان ویژگی ها و وجوه تمایز به تشریح این موضوع می پردازیم:

 1. سرفصل های منتخب

سرفصل های آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد ، پرکاربردترین مباحث در کاربردهای پیشرفته با استفاده از میکروکنترلرهای ARM STM32 هستند. بر روی انتخاب این سرفصل ها دقت زیادی شده است.

 1. قدم به قدم تئوری ، منتهی به انجام کاربردهای عملی

در آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد تمامی سرفصل ها بلااستثنا ، پس از بررسی تئوری ، و نوشتن نمونه کد ، نتیجۀ آن در عمل برنامه ریزی شده و مشاهده می شود. همچنین در هر مبحث پس از بیان تئوری ، نکات استفادۀ عملیاتی آن ذکر می شود.

 1. ارتباط مستقیم با دیتاشیت و رجیسترها

باتوجه به اینکه بسیاری از منابع فارسی در زمینه میکروکنترلرها ، ترجمه بوده و در بسیاری از آنها اشتباهاتی وجود دارد که تاثیرات بسیار نامطلوبی دارد. از طرفی در سطح پیشرفتۀ آموزش ARM مخاطبین با دیتاشیت های شرکت سازندۀ میکروکنترلر مورد استفاده آشنایی دارند، در این آموزش دیتاشیت های ارائه شده توسط شرکت های سازنده ، مرجع آموزش است. این موضوع باعث مرتفع شدن مشکلات مذکور ، تسلط بیشتر بر مبحث موردنظر و افزایش توانایی تحلیل منابع زبان انگلیسی می شود.

 1. نکات هر سرفصل از زمانبرترین قسمت های آن

در این آموزش هدف تنها ذکر سرفصلها نیست. ذکر نکات مهم و عملیاتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. تمامی سرفصل های آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد با ذکر نکات آن همراه است. این مورد در تمامی آموزش های یوبرد مشهود است.

 

آموزش پیشرفتۀ STM32 یوبرد پایان کار است ؟

باتوجه به پیشرفت میکروکنترلرها و اضافه شدن واحدهای جدید سخت افزاری و نرم افزاری برای میکروکنترلرها که پیش از این در میکروکنترلرها وجود نداشته و گستردگی مباحث یک میکروکنترلر STM32 امروزی ، یوبرد برای پوشش تمامی این مباحث در مجموعه آموزش STM32 به این نحو عمل کرده که در دو آموزش « آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 مقدماتی  و متوسط » و « آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته » که ترکیبی از فیلم آموزش میکروکنترلر ARM STM32 و کلاس آنلاین رفع اشکال هستند، مطالب مقدماتی، متوسط و پیشرفتۀ STM32 بیان می شود. برخی مطالب که بررسی اصولی آنها در میان یکی از این آموزشها امکان پذیر نیست و آموزشی مجزایی لازم دارد، بطور مثال آموزش اترنت Ethernet در STM32 ، در آموزش های مجزا ارائه خواهد شد. این مورد باتوجه به حجم مطالب در آموزش میکروکنترلرهای STM32 انجام شده است. در برخی از  آموزش ها در صورت امکان تمامی سرفصل ها در یک آموزش تدریس شده است. بطور مثال در آموزش PLC LOGO یوبرد، در طول 11 جلسه تمامی سرفصل ها ذکر شده است.

مخاطبین آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد

دانشپذیران علاقه مند به آموختن کار با میکروکنترلرهای STM32 سری STM32F1 در سطح پیشرفته بصورت حرفه ای ، شفاف و با جزئیات مخاطبین این آموزش را تشکیل می دهند.

پیش نیاز آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد

 1. تسلط بر زبان برنامه نویسی C مبحثی بسیار مهم برای این آموزش

در صورتی که نسبت به زبان برنامه نویسی C ضعف داریم ، بطور مثال در زمان مطالعۀ کتابخانه در زبان C مواردی را می بینیم که متوجه نمی شویم ، یا اینکه چهاچوب نوشتن یک نمونه کد اصولی برای ما شفاف نشده است ، احتمال زیاد فهم مطالب بیان شده در آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر STM32 (بخصوص از اواسط آموزش به بعد) برای ما بسیار دشوار خواهد بود. چنانچه جزء این دسته از مخاطبین استید ،  برای کدنویسی اصولی و حرفه ای و در نتیجه بهره بری خوب از آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد ، پیشنهاد می شود که آموزش « آموزش برنامه نویسی میکروکنترلرها به زبان C » را قبل یا همزمان با این آموزش شرکت کرده باشید.

 1. میکروکنترلرهای ARM STM32 مقدماتی و متوسط

سعی شده که سرفصل ها و پروژه های آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد به نوعی تدارک دیده شود که پیوستگی چندانی با آموزش STM32 سطح مقدماتی و متوسط (لینک آموزش) نداشته باشد. این جمله به این معنی نیست که بدون دانش نسبت به سرفصل های با آموزش سطح مقدماتی و متوسط ، می توان در آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد شرکت کرد. این کار با این هدف انجام شده که دانشپذیرانی که مطالب آموزش سطح مقدماتی و متوسط را به صورت تجربی ، خودآموز یا در دیگر مراکز آموخته اند نیز بتوانند در آموزش پیشرفته شرکت کنند. طبیعتا هرچه سطح دانش نسبت به سرفصل های آموزش سطح مقدماتی و متوسط بیشتر باشد ، درک سرفصل های آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد راحت تر شده و نمونه کدهای نوشته شده در آموزش پیشرفته بسیار بهتر خواهد بود.

 

آیا این آموزش برای من مناسب است؟ در صورت شبهه در اینکه آیا این آموزش برای شما مناسب است یا خیر ، می توان در قسمت «دیدگاه» سوال خود را مطرح بفرمایید.

سوالات متداول

 • مقدار دهی مستقیم به رجیسترها یا استفاده از کتابخانه های HAL و نرم افزار STM32CubeMx ؟

  در آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 مقدماتی و متوسط یوبرد تمامی نمونه کدها با استفاده از مقدار دهی مستقیم به رجیسترها و هم استفاده از کتابخانه های HAL نوشته می شود. در آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد برخی سرفصل ها که امکان نوشتن نمونه کد با استفاده از مقدار دهی مستقیم به رجیسترها ، باعث دور شدن از مبحث آموزش نشود ، با استفاده از مقدار دهی مستقیم به رجیسترها انجام می شود. بطور مثلا سرفصل های پروتکل های ارتباطی SPI و I2C هم بصورت مقدار دهی مستقیم به رجیسترها و هم با استفاده از کتابخانه های آماده انجام می شود. اما در برخی سرفصل ها بطور مثال راه اندازی نمایشگر TFT LCD با استفاده از کتابخانه های آماده انجام می شود.

 • میکروکنترلر مورد استفاده چیست؟

  در آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته یوبرد میکروکنترلر STM32F103VET6 (میکروکنترلر دیگر از خانوادۀ STM32F1 با پکیج 100 پایه را نیز می توان انتخاب کرد) که بر روی سخت افزار برد توسعه STM32F1 یوبرد تدارک دیده شده استفاده می شود.

 • از نرم افزار شبیه ساز استفاده می شود؟ نمونه کدها در عمل تست می شوند؟

  از نرم افزار شبیه ساز در آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 مقدماتی و متوسط یوبرد استفاده نمی شود. تمامی نمونه کدها در عمل بر روی برد توسعه STM32F1 یوبرد ارزیابی می شوند.

 • مطالب بیان شده برای دیگر خانواده های میکروکنترلرهای ARM STM32 نیز قابل استفاده هستند؟

  سرفصل هایی که در آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32 پیشرفته بیان می شود را می توان بطور کلی برای آموزش دیگر خانواده های میکروکنترلرهای ARM STM32 استفاده کرد. اما این سرفصل ها در جزییات با هم تفاوت دارند و هرچند به عنوان خط و مشی آموزش می توان استفاده کرد اما نمی توان برای کار با دیگر خانواده های میکروکنترلرها به عنوان مرجع مورد استفاده قرار داد.

اگر دیدگاهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.
نویسنده: کریم مومنی تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۰:۵۸ ق.ظ
سلام استاد. آموزش STM32 مقدماتی و متوسط عالی بود. الان منتظر این آموزش هستم. انشالا حدودا کی آماده میشه؟
فرم پاسخ به دیدگاه