U BOARD ir.

ورود به حساب کاربری
مرا بخاطر بسپار
گذرواژه را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟ تنها سه گزینه برای ثبت نام ثبت نام

U BOARD ir.

ثبت نام
ثبت نام
لطفا تمامی موارد خواسته شده را تکمیل نمایید لطفا ایمیل معتبر وارد نمایید لطفا گذرواژه را بیشتر از 6 کاراکتر وارد نمایید لطفا گذرواژه را مجددا بیشتر از 6 کاراکتر وارد نمایید
آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته | یوبرد

در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته در طول 7 جلسه که ترکیبی از فیلم آموزشی AVR و کلاس آنلاین رفع اشکال است ، تئوری صحیح و دقیق تمام سرفصل ها و نمونه کدهای متعدد عملیاتی در رابطه با میکروکنترلرهای AVR در نرم افزار Atmel Studio(بهترین نرم افزار در این زمینه) را بررسی می کنیم. همچنین در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته یوبرد ، سرفصل ها با میکروکنترلرهای دیگر بطور مثال میکروکنترلر  LPC1768 و میکروکنترلرهای ARM STM32 مقایسه می شود.

 

 

 مدرس  :   رضا اسدی   ویژگی   : آموزش AVR ویژه بازار کار
 نوع  :    فیلم + پشتیبانی آنلاین   تعداد دانشجو :    ۱۲۰۰ نفر
   تعداد جلسات :     ۷   هزینه آموزش :    ۲۵۰,۰۰۰  تومان

مهندس رضا اسدی مدیر یوبرد، طراح و تولید کنندۀ محصولات مبتنی بر میکروکنترلرها، مجری پروژه و مدرس آموزش برنامه نویسی میکروکنترلرها و برد مدار چاپی PCB، فعال در طراحی خودروهای الکتریکی

توضیحات آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته

معرفی آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته یوبرد

هرچند شرکت اتمل زیر مجموعۀ میکروچیپ شده اما میکروکنترلرهای AVR کماکان وجود داشته و با برند میکروچیپ در بازار دنیا هستند. این مورد برای شرکت Frescale نیز که مجموعۀ شرکت NXP شده نیز صادق است. یکی از مزایای ادقام شرکت ها، انتقال دانش آن ها بین هم بوده که باعث ساخت محصولاتی بهتر از گذشته می شود. پس از ساخت میکروکنترلرهای AVR توسط شرکت میکروچیپ ، این شرکت به پشتیبانی نرم افزاری و تغییر در سخت افزار این سری از میکروکنترلرها پرداخته و در حال حاضر میکروکنترلرهای AVR به عنوان میکروکنترلرهای 8 بیتی توسط یکی از معتبرترین شرکت های سازندۀ میکروکنترلرها (شرکت میکروچیپ) ارائه می شود.

 

چرا آموزش پیشرفتۀ AVR ؟

بسیاری از کاربردها تنها با دانش نسبت به سرفصل های مقدماتی و متوسط قابل اجرا نیستند و نیاز به دانش در حد پیشرفته نسبت به میکروکنترلر مورد استفاده دارند. از این رو پس از آموختن کار با میکروکنترلرهای AVR در سطح مقدماتی و متوسط ، بطور مثال آموزش واحد IO در AVR ، آموزش TIMER در AVR ، آموزش وقفه در AVR ، آموزش مقایسه کننده آنالوگ در AVR ، واحد ADC در AVR ، پروتکل USART در AVR و ... نیاز بوده که پا فراتر گذاشته و مطالب پیشرفته تر بطور مثال پروتکل I2C یا TWI در AVR یا آموزش SPI در AVR یا آموزش Bootloader در AVR و ... را آموخت.

امروزه پروژه های مهمی با استفاده از میکروکنترلرهای AVR در حال انجام است. دست داشتن در انجام این پروژه ها نیازمند اطلاعات کافی و همه جانبه نسبت به این سری از میکروکنترلرها است. از این رو یوبرد اقدام به ارائه آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته بصورت ترکیبی از فیلم آموزشی AVR و کلاس آنلاین رفع اشکال کرده که مکمل آموزش میکروکنترلرهای AVR مقدماتی و متوسط (لینک آموزش) است.

 

چرا آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته یوبرد ؟

یوبرد پس از چندین دوره برگزاری آموزش AVR بصورت حضوری و مجازی مفتخر است که جامع ترین پکیج آموزش اصولی AVR بصورت دوره مجازی AVR را کرده است. در ادامه به تشریح این موضوع می پردازیم:

 1. پروژه های انتخاب شده

از نقاط قوت آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته استفاده از پروژه های مهم و مورد نیاز کاربردهای امروزی است. این مورد را با مطالعه سرفصل ها دوره آموزشی AVR پیشرفته متوجه خواهیم شد.

 1. استفاده از نرم افزار Atmel Studio

می توان گفت بهترین نرم افزار (یا حداقل از بهترین نرم افزارها) در بین تمامی نرم افزارهای IDE برای میکروکنترلرهای تمامی شرکت ها در دنیا نرم افزار Atmel Studio است. ( معرفی دنیای میکروکنترلرها ) یوبرد مفتخر است اولین آموزش پیشرفته AVR با استفاده از آموزش Atmel Studio و آموزش CodeVision را ارائه کرده است.

 1. سرفصل های آزموده شده

پس از برگزاری چند دوره آموزشی AVR به سرفصل های جامع رسیده ایم. این سرفصل ها به علاوۀ سرفصل های آموزش میکروکنترلرهای AVR مقدماتی و متوسط یوبرد ، تمامی سرفصل های میکروکنترلرهای AVR مورد نیاز اکثر پروژه ها را پوشش می دهند.

 1. قدم به قدم تئوری ، منتهی به انجام کاربردهای عملی

در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته تمامی سرفصل ها بلااستثنا ، پس از بررسی تئوری و نوشتن نمونه کد ، نتیجۀ آن در عمل برنامه ریزی شده و مشاهده می شود. همچنین در هر مبحث پس از بیان تئوری ، نکات استفادۀ عملیاتی آن ذکر می شود.

 1. ارتباط مستقیم با دیتاشیت و رجیسترها

همانطور که میدانیم بسیاری از منابع فارسی در زمینه میکروکنترلرها ، ترجمه بوده و در بسیاری از آنها اشتباهاتی وجود دارد که تاثیرات بسیار نامطلوبی دارد. در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته دیتاشیت های ارائه شده توسط شرکت های سازنده مرجع آموزش است. این موضوع باعث مرتفع شدن مشکلات مذکور ، تسلط بیشتر بر مبحث موردنظر و افزایش توانایی تحلیل منابع زبان انگلیسی می شود.

 1. نکات هر سرفصل از زمانبرترین قسمت های آن

در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته هدف تنها ذکر سرفصلها نیست. ذکر نکات مهم و عملیاتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته تمامی سرفصل ها با ذکر نکات آن همراه است.

 1. مقایسه با میکروکنترلرهای ARM STM32 و میکروکنترلرهای ARM LPC

در تمامی سرفصل ها ، مطالب گفته شده با میکروکنترلرهای دیگر شرکت ها ، بخصوص میکروکنترلرهای ARM STM32 و میکروکنترلرهای ARM LPC مقایسه می شود. این امر از مهمترین عوامل در آموزش برای گسترش فعالیت دانشپذیران است.

مخاطبین آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته یوبرد

علاقه مندان به مباحث تکمیلی و پیشرفتۀ میکروکنترلرهای AVR مخاطب این آموزش هستند.

پیش نیاز آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته

 1. آموزش میکروکنترلرهای AVR مقدماتی و متوسط

آموزش مقدماتی و متوسط میکروکنترلرهای به عنوان تنها پیش نیاز اصلی این آموزش است. یعنی چنانچه شخصی آموزش میکروکنترلرهای AVR مقدماتی و متوسط یوبرد را گذرانده و دانش و مهارت در حد آن دوره را کسب کرده باشد، می توان در آموزش AVR پیشرفته شرکت کند.

همچنین در صورتی که در آموزش میکروکنترلرهای AVR مقدماتی و متوسط شرکت نکرده اما با میکروکنترلرهای AVR بخصوص مباحث Timer/Counter و همچنین پروتکل ارتباطی USART کار کرده ایم ، می توانیم در این آموزش شرکت کنیم.

 1. برنامه نویسی میکروکنترلرها به زبان C

دانش نسبت به برنامه نویسی میکروکنترلرها به زبان C در آموزش میکروکنترلرهای AVR مقدماتی و متوسط و بطور کلی آموزش های میکروکنترلرها در سطح مقدماتی و متوسط ، نسبت به آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته کمتر نیاز است. بطور کلی در آموزش های میکروکنترلرها سطح پیشرفته زبان برنامه نویسی در سطح بالاتری نیاز است. لذا نیاز دانشپذیران این آموزش به برنامه نویسی میکروکنترلرها به زبان C نسبت به آموزش های سطح مقدماتی و متوسط بیشتر است.

آیا این آموزش برای من مناسب است؟ در صورت شبهه در اینکه آیا این آموزش برای شما مناسب است یا خیر ، می توان در قسمت «نظرات» سوال خود را مطرح بفرمایید.

نمونه فیلم آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته در آموزش پروتکل SPI در میکروکنترلرهای AVR - (جلسه 1)

سوالات متداول

 • از چه نرم افزاری در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته استفاده می شود ؟

  در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته یوبرد تمام نمونه کدها با استفاده از نرم افزار Atmel Studio نوشته می شود و در پیوست آموزش نیز برای دانلود وجود دارند.

 • میکروکنترلر مورد استفاده در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته یوبرد چیست؟

  در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته یوبرد میکروکنترلر ATmega128a یا میکروکنترلر ATmega64A بر روی سخت افزار برد توسعه ATmega 64 Pin یوبرد تدارک دیده شده است. (تفاوت این دو میکروکنترلر در حافظه های آنها است که در آموزش تاثیری ندارد.)

 • از نرم افزار شبیه ساز استفاده می شود؟ نمونه کدها در عمل تست می شوند؟

  از نرم افزار شبیه ساز پروتئوس Proteus در آموزش میکروکنترلرهای AVR پیشرفته یوبرد استفاده می شود. همچنین تمامی نمونه کدها در عمل بر روی برد توسعه ATmega 64 Pin یوبرد ارزیابی می شوند.

اگر دیدگاهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.
فرم پاسخ به دیدگاه