سفارش طراحی PCB

عرضۀ تجربه و تخصص

در خدمات طراحی PCB یوبرد به طراحی انواع بردهای مدار چاپی با رعایت ملاحظات و استانداردهای لازم برای سیستم های الکترونیکی می پردازیم.

ثبت درخواست انجام پروژه

خدمات-طراحی-pcb

پروژۀ یوبرد

تنۀ درخت صنعت

رزومه پروژه یوبرد

سفارش پروژه میکروکنترلر

سفارش طراحی مدار

سفارش طراحی PCB، از ابتدا در کنار انجام پروژه میکروکنترلر در یوبرد بصورت جدی دنبال شده است. در این مسیر PCBهای مختلفی طراحی شد. از همان ابتدا واژه هایی مثل EMC به گوشمان رسیده بود. اما سال ها زمان برد تا توانستیم با ابعاد مختلف این واژه آشنا شویم و استانداردهای این زمینه را بشناسیم و در نهایت رفتار PCB های طراحی شدۀ خود را در آزمایشگاه ها ببینیم و در راستای تصحیح مشکلات طراحی، قدم برداریم. اکنون در یوبرد آمادۀ ارائۀ خدمات مختلف در زمینۀ انجام پروژه های PCB در کاربردهای گوناگون در بالاترین کیفیت هستیم. ما در مرجع تخصصی سیستم های دیجیتال یوبرد، مشتاقیم که به عنوان یک مرکز همکار، در تحقیق و توسعۀ محصولات شما در چهارچوب حریم خصوصی و سیاست های شما حضور داشته باشیم.

انجام پروژه PCB توسط یوبرد چه مزایایی دارد؟

 1. یوبرد بر الزامات EMC , ESD و DFM(طراحی برای تولید) و استاندارد IPC-2221 آشنایی و اشراف کامل دارد و در سفارش طراحی PCBمی تواند تمام الزامات این استانداردها را در پروژه های شما پیاده سازی کند (آموزش EMC/EMI و کاهش نویز در PCB).
 2. یوبرد تجربۀ طراحی بردهای چند لایه در محصولات تولیدی را دارد. در نتیجه مسیر طراحی PCB بردهای چند لایه نیز برای یوبرد شفاف است.
 3. یوبرد چند تجربه در طراحی محصولاتی با تولید بالا(1000 عدد در ماه) را دارد. در نتیجه در زمینه طراحی برای تولید (DFM) و طراحی محصولاتی با شماتیک و PCB برای عملکرد طولانی مدت می توانید روی خدمات طراحی PCB یوبرد حساب کنید.
 4. یوبرد مشاوره های کاربردی در ابعاد مختلف طراحی PCBبه شما می دهد. از جمله انتخاب قطعات، فوت پرینت های تست شدۀ مناسب مونتاژ دست و دستگاه، طراحی اصولی شماتیک سلسه مراتبی مناسب بخش های مختلف شرکت، الزامات مختلف طراحی PCB و چک لیست مناسب شما در طراحی PCB.
 5. یوبرد می تواند تست محصول شما مطابق استانداردهای صنعت شما را انجام دهد. همچنین می تواند مشکلات محصول شما را برطرف کند یا مشاوره هایی در راستای تصحیح آنها ارائه دهد.

در ادامه به بخش های مختلف خدمت طراحی PCB در یوبرد می پردازیم.

مثلث استاندارهای مورد استفادۀ یوبرد

یوبرد در سفارش طراحی PCB آمادۀ ارائۀ خدمات در تمام ابعاد طراحی سخت افزار  یک محصول الکترونیکی با زیرساخت PCB است. در انجام پروژۀ PCB تمام این مراحل مبتنی بر استانداردهایی که یوبرد بر آنها مسلط است، انجام می شود.

 • طراحی اختصاصی PCB با توجه به عملکرد سیستم برای محصولات در هر 3 کلاس کاری از غیر حیاتی تا محصولات حیاتی در صنایع مختلف مبتنی بر الزامات EMC/EMI و ESD و استانداردهای طراحی این زمینه از جمله IPC-2221. همچنین اصول طراحی برای تولید (Producibility Levels) مطابق بر تجربه و استاندارد.
 • لحیم کاری مبتنی بر استاندارد IPC-610 (آموزش لحیم کاری یوبرد مبتنی بر IPC)
 • کدنویسی منطبق بر استانداردهای MISRA C و MISRA C++ و در چهارچوب پلتفرم یوبرد.
 • همچنین درصورتی که نیاز به استاندارد تخصصی زمینۀ خود دارید آن را با یوبرد درمیان بگذارید تا درصورت امکان یوبرد در فرایندهای مطالعه و پیاده سازی آن با شما همکاری کند.
 • مثلث-استانداردهای-یوبرد

تصویر 1 – مثلث استانداردهای مورد استفادۀ یوبرد در پروژه ها

مراحل انجام پروژۀ PCB یوبرد

 1. تعریف پروژه طراحی PCBو کلیات آن به طوری که از کلیات آن سوالی باقی نماند و ما متوجه شویم که این پروژه در حوزۀ فعالیت ماست و زمان و توان انجام این پروژه را داریم یا خیر. لطفاً در این مرحله به سوالات زیر پاسخ دهید:
  1. شخصیت حقیقی یا حقوقی را که قرار است پروژه برای او/آن انجام شود، معرفی فرمایید.
  2. عنوان پروژه چیست؟
  3. پروژه چه عملکردهایی دارد؟
  4. پروژه دقیقاً چه اجزایی دارد؟ مثلاً یک برد پردازنده مبتنی بر میکروکنترلر و دو عدد سنسور وزن که با سیم های یک متری به میکروکنترلر متصل می شوند. هر عضو را که پارت نامبر آن مهم است (مثلاً میکروکنترلر LPC1768) ذکر کنید. همچنین هر عضوی را که پارت نامبر آن برای شما مهم نیست و ترجیح می دهید توسط ما تعیین شود نیز ذکر کنید. برای این مورد اگر نیاز به ارسال عکس یا ویدئو است، آن را ارسال فرمایید.
  5. این سیستم یک محصول ساده است و با سیستم های دیگری ارتباط ندارد؟ و یا جزئی از یک سیستم پیچیده است و با سیستم های دیگر در ارتباط است؟ در این صورت، لطفا کلیات آن را بفرمایید.
  6. این پروژه در چه صنعتی استفاده می شود؟
  7. در سفارش طراحی PCBکه در حال حاضر قصد ثبت آن را دارید، چه نمونه ای از محصول را در نظر دارید؟ راهنمایی: A-SAMPLE به نمونه ای گفته می شود که برای کارکرد بر روی میز توسعه داده شده است و در نهایت بر روی میز عملکرد مطلوبی دارد. B-SAMPLE به نمونه ای گفته می شود که برای تست در مرحلۀ تولید آزمایشی توسعه داده شده و در نهایت در این مرحله مشکلی ندارد. C-SAMPLE به نمونه ای گفته می شود که برای تولید انبوه ساخته شده است.
  8. چگونه سخت افزار را تست (تصدیق و صحه گذاری) کنیم؟ آیا استانداردهای خاصی در نظر دارید؟ یا خودتان آن را تست می کنید؟ در این صورت، چک لیست شما شامل چه مواردی است؟ می خواهید از چک لیست یوبرد استفاده کنید؟ آیا همین که یک نمونه A-SAMPLE باشد و بر روی میز کار کند، کفایت می کند؟ به طور کلی در مورد نحوۀ تست و ارزیابی آنچه که از ما تحویل می گیرید، توضیح دهید.
  9. در سفارش طراحی PCB، آیا نیاز به سخت افزار دارید یا صرفا طراحی آن را نیاز دارید؟ اگر بله جزئیات آن و همچنین تست های مورد نظر برای آن را بفرمایید.
  10. در این مرحله می توانید از طریق فرم همین صفحه، تماس تلفنی، تیکت و پشتیبان پیج اینستاگرام یوبرد اقدام بفرمایید.
  11. در مورد هر یک از مراحل فوق اگر شبهه ای دارید و یا اطلاعات کافی ندارید، با ما در میان بگذارید.
 2. در صورتی که مقرر شد پروژه انجام شود، یک زمان و هزینۀ کلی به شما اعلام می شود تا شما یک دید کلی پیدا کنید.
 3. در صورتی که با کلیات موضوع موافق بودید، یک فایل برای تکمیل جزئیات پروژه خدمت شما ارسال می شود که با پر کردن آن، ابعاد متخلف پروژه مشخص می شود. توجه شود که برای پروژه های پیچیده یا پروژه های نوآورانه، این مرحله ممکن است نیاز به چندین سند و همچنین بررسی های زیاد از جانب ما داشته باشد. در چنین مواردی، این مرحله مشمول هزینه می شود.
 4. زمان فازهای مختلف پروژه و هزینه و مراحل پرداخت آن و مابقی شرایط قرارداد پروژه مشخص و توافق می شود.
 5. پروژه شروع و مطابق زمان بندی مرحله قبل پیش می رود.
 6. در صورتی که پروژه به نتیجه نرسد یا در زمان مناسب به نتیجه نرسد، یا از جانب کارفرما کسوراتی صورت پذیرد، مطابق قرارداد عمل خواهد شد.
 7. پایان پروژه.

سفارش پروژه طراحی PCB

سخت افزار PCB یک بخش مهم از یک محصول الکترونیکی است. بسیاری از شرکتها باتوجه به ضعف در طراحی سخت افزار، مشکلات زیادی را در بخش های مختلف دارند. طراحی یک PCB، اصولی بسیاری دارد که بخشی از آنها در آموزش های خوب گفته می شود، بخش دیگر با تسلط بر الزامات و استانداردها مختلف طراحی و بخش دیگر با تجربه در تولید و تست PCB حاصل می شود. یوبرد با تجربه کافی در این زمینه، با طراحی سخت افزار های برد مدار چاپی شما می تواند خیال شما از بابت سخت افزار محصولات الکترونیکی شما را راحت کند. با انجام پروژه طراحی PCB توسط یوبرد، نیاز نیست که شما به هیچ یک از ابعاد طراحی PCB خود فکر کنید.

یوبرد در طراحی شماتیک برد مدار چاپی:

 1. قطعات مناسب برای سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) درنظر گرفته می شود.
 2. المان ها و مدارات مناسب برای ESD درنظر گرفته می شود.
 3. طراحی شماتیک های مدارات با چند بلاک مجزا، بصورت طراحی اصولی سلسله مراتبی انجام می شود.

پس از طراحی شماتیک و در بخش طراحی PCB یوبرد بر الزامات و استانداردهای طراحی PCB اشراف دارد و می تواند این الزامات را در محصولات شما پیاده کند. الزاماتی از جمله:

 1. انتخاب قطعات: یوبرد در انتخاب قطعات به نویز کم آنها، ترجیحا استفاده از قطعات SMD، استفاده از قطعات مناسب با هدف کاهش نویز و حفاظت، مناسب بودن فرایند تولید شما توجه می کند.
 2. توپولوژی:اصولی مثل جدا کردن اصولی بخش های مختلف مدار از هم، اصول جایگذاری قطعات RF، جایگذاری اصولی ورودی و خروجی ها، استفادۀ بهینه از فضای PCB درنظر گرفته می شود.
 3. مسیرهای سیگنال: مکان مناسب و نحوۀ ترسیم مسیرهای سیگنال های مهم و حیاتی، سیگنال های فرکانس بالا و فرکانس پایین، توپولوژی های ترک کشی، فاصلۀ مسیرها از هم، ترک کشی کریستال ها و مبحث فاصلۀ هوایی و فاصلۀ خزشی توسط یوبرد در مسیریابی سیگنال درنظر گرفته می شود.
 4. زمین و تغذیه: کاهش امپدانس مشترک، اجتناب از حلقۀ زمین، زمین ستاره، تقسیم ستاره، مسیر برگشت سیگنال، صفحات زمین و تغذیه، جدا کردن آنالوگ از دیجیتال، شیلد کردن و گراند شاسی، ارت و سیستم های Multi card توسط یوبرد در بهترین شکل می تواند پیاده شود.(تقسیم ستاره در PCB).

قابل ذکر است که در سفارش طراحی PCB یوبرد، خروجی تمامی مراحل طراحی PCB، از طراحی شماتیک تا PCB نهایی، اگر توسط مهندس رضا اسدی، طراحی نشود، توسط ایشان بررسی و تصدیق می شود.

سفارش چک لیست طراحی PCB مبتنی بر استاندارد و تجربه

چک لیست طراحی PCB یک سند بسیار مهم در واحدهای تحقیق و توسعه الکترونیک است. در این سند الزامات طراحی برای عملکرد صحیح محصول توسط واحد تحقیق و توسعه تکمیل می شود، الزامات طراحی علاوه بر واحد تحقیق و توسعه باید با مشورت با واحد تولید، تکمیل شود. در صورت عدم وجود چک لیست سخت افزار، نه تنها خیال مدیران و مسئولین صحه گذاری راحت نخواهد بود، بلکه طراح نیز امکان دارد برخی موارد را نبیند و یا فراموش کند. یوبرد علاوه بر سفارش طراحی PCB، می تواند چک لیست خوبی به شما ارائه کند. البته که استفاده از این چک لیست نیازمند دانش نسبت به الزامات برای رعایت کردن چک لیست است. در سفارش پروژۀ PCB یوبرد، امکان آموزش این الزامات نیز توسط یوبرد وجود دارد.

سفارش تست PCB مطابق استاندارد

تست PCB مطابق استانداردهای هر صنعت انجام می شود. بطور مثال استاندارد IEC 61800-5-1 برای تست های Vibration، استاندارد IEC 61800-5-2 برای تست های Safety، استاندارد IEC 61800-5-3 برای تست های EMC قابل استفاده در بسیاری از صنایع است. البته در برخی صنایع استانداردهای مخصوص به آن صنعت در مباحث مختلف وجود دارد. الزامات برخی صنایع، ابزارهای تست متفاوتی نیاز دارد. یوبرد علاوه بر سفارش طراحی PCB مطابق بر اصولی که منجر به رفتار مطلوب در تست ها می شود، آمادۀ ارائۀ تست PCB در آزمایشگاه ها است. همچنین بهینه سازی طراحی با توجه به نتایج تست ها و یا راهنمایی برای بهبود طراحی توسط یوبرد قابل انجام است.

سفارش بهینه سازی PCB و شماتیک

برخی مواقع PCB طراحی شدۀ شما مشکلاتی دارد که در زمان تست مشاهده شده است. برخی مواقع به دلایل مختلف ضعف در طراحی، نیاز شده که یک PCB را چند مرتبه طراحی کنید. شاید دانش یا مهارت یا زمان کافی برای رفع این مشکلات را ندارید. این مشکلات می تواند در طراحی شماتیک و یا در طراحی PCB باشد. در سفارش طراحی PCB در یوبرد می توانید بهینه سازی پروژۀ PCB طراحی شدۀ شامل شماتیک و PCB را سفارش دهید.

 

طراحی PCB زیرساخت اکثر محصولات الکترونیکی امروزی است. می توان گفت هرجا که صحبت از یک محصول الکترونیکی است، بحث طراحی PCB نیز وجود دارد. یوبرد خدمت سفارش طراحی PCB را با هدف رفع نیاز در صنایع مختلف ارائه کرده است. پیش از ثبت سفارش پروژه میکروکنترلر، به نکات بخش بعد توجه کنید.

نکات سفارش پروژه PCB

 1. خدمت سفارش طراحی PCBمی تواند به صورت صرفاً طراحی یا طراحی به همراه ساخت PCB باشد.
 2. در یوبرد، طراحی PCB در آلتیوم انجام می شود.
 3. در صورتی که PCB(هایی) ساخته شود، تنها نمونه سازی از طرح اولیه و نهایی است. در طراحی و ساخت مدار چاپی این تعداد با توجه به پروژه در حد کمتر از ده عدد و معمولاً سه عدد است. یوبرد در حال حاضر در زمینۀ انجام پروژه های طراحی PCBبه صورت تولید تعداد بالا فعالیت نمی کند.
 4. بعد از ثبت سفارش طراحی PCB ، از طریق تیکت یا تماس تلفنی، با درخواست دهنده تماس خواهیم گرفت.
 5. حوزۀ فعالیت ما «طراحی انواع مدارات الکترونیکی»، «پروژه های مبتنی بر انواع PCB» و «طراحی انواع PCB» است.
 6. ثبت سفارش طراحی PCBبه معنی پذیرش قوانین و مقررات یوبرد است. بنابراین پیش از تکمیل فرم و ثبت درخواست، حتماً قوانین و مقررات را مطالعه کنید.

رزومه پروژه یوبرد

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است