سفارش پروژه میکروکنترلر

زیرساخت مطمئن صنعت

سفارش پروژه میکروکنترلر یوبرد، راهی سریع، مطمئن، استاندارد و با کیفیت برای دستیابی به سیستم های الکترونیکی مبتنی بر انواع میکروکنترلرهاست.

ثبت درخواست انجام پروژه

خدمات-برنامه-نویسی-میکروکنترلر

پروژۀ یوبرد

تنۀ درخت صنعت

رزومه پروژه یوبرد

سفارش طراحی PCB

سفارش طراحی مدار

سفارش پروژه میکروکنترلر، باتوجه به تخصص یوبرد ارائه شده است. مسیر یوبرد به شکلی بوده که باعث شده در دنیای میکروکنترلرها تجربیات زیاد و خوبی حاصل شود. ارائۀ این تجربیات در قالب انجام پروژه میکروکنترلر، مهمترین زمینۀ تخصصی یوبرد است. یوبرد آمادۀ ارائۀ خدمات مختلف در زمینۀ انجام پروژه های میکروکنترلر در کاربردهای گوناگون در بالاترین کیفیت است. ما در مرجع تخصصی سیستم های دیجیتال یوبرد، مشتاقیم که به عنوان یک مرکز همکار، در تحقیق و توسعۀ محصولات شما در چهارچوب حریم خصوصی و سیاست های شما حضور داشته باشیم.

 ویدئوی 1 – معرفی خدمات پروژه میکروکنترلر یوبرد

انجام پروژه میکروکنترلر توسط یوبرد چه مزایایی دارد؟

 1. یوبرد بر استانداردهای کدنویسی سیستم های ایمن و حیاتی MISRA-C و همچنین MISRA-C++ اشراف کامل دارد و در سفارش پروژه میکروکنترلر می تواند تمام الزامات این استانداردها را در پروژه های شما پیاده سازی کند (آموزش استاندارد MISRA-C یوبردآموزش استاندارد MISRA-C++ یوبرد).
 2. با وجود پلتفرم نرم افزار که خود مبتنی بر استاندارد پیاده سازی شده، پروژه ها با بالاترین کیفیت و سرعت انجام می شود (پلتفرم نرم افزار یوبرد).
 3. یوبرد باتوجه به تخصصی که در زمینۀ میکروکنترلرها دارد، در پروژه ها، تعادل خوبی بین چهار پارامتر خوانایی، سرعت، حافظه FLASH و حافظه RAM ایجاد می کند.
 4. یوبرد تجربۀ کار با میکروکنترلرهای متعدد از شرکت های ATMEL و ST و NXP و NUVOTON و GIGA DEVICE را دارد. در نتیجه تقریباً می توان گفت مهم نیست میکروکنترلر مورد نظر شما چیست.
 5. یوبرد مشاوره های کاربردی در مراحل مختلف پروژه به شما می دهد. از شروع پروژه و انتخاب IDE و Compiler و انتخاب میکروکنترلر و قطعات گرفته تا استفاده از واحدهای داخلی میکروکنترلر در لایه های Basic، نوشتن فانکشن های مناسب در لایه های Application و انتخاب و استفاده از OSها به صورت اصولی.
 6. یوبرد در سفارش پروژه میکروکنترلر می تواند در کل یا هر یک از فرایندهای طراحی تا ساخت یک محصول مبتنی بر میکروکنترلر با شما همکاری داشته باشد. اگر پروژۀ شما یک پروژۀ مستقل است، یوبرد آمادۀ ارائه ی خدمت در تمام فرایندهای طراحی و ساخت آن است. اگر پروژۀ شما بخشی از یک سیستم باشد، یوبرد می تواند در هر یک از مراحل مورد نیاز شما همکاری داشته باشد. به طور مثال در یک سیستم پیچیده، صرفاً یک بخش از نرم افزار در پلتفرم شما را توسعه دهد (باتوجه به آشنایی یوبرد با پلتفرم های نرم افزاری مختلف، تسلط بر پلتفرم شما و توسعه در آن برای یوبرد کار دشواری نیست)، یا صرفاً سخت افزار آن را طراحی کند و یا مدارت سخت افزاری مناسب به شما ارائه دهد و … .
 7. در ادامه به بخش های مختلف خدمات پروژه میکروکنترلر و سفارش پروژه میکروکنترلر می پردازیم.

سفارش پروژه میکروکنترلر

سفارش پروژه میکروکنترلر به طور کلی به دو بخش سخت افزار (سفارش طراحی مدارهای میکروکنترلر و طراحی PCB) و نرم افزار (خدمات برنامه نویسی میکروکنترلر) تقسیم می شود. در این بخش در مورد توانایی های یوبرد در زمینۀ خدمات کدنویسی میکروکنترلر می پردازیم. در مورد انجام طراحی مدارات الکترونیکی به صفحۀ سفارش طراحی مدار الکترونیکی یوبرد و برای اطلاعات بیشتر در مورد انجام طراحی PCB یوبرد به صفحۀ  سفارش طراحی PCB یوبرد مراجعه کنید.

فیلم آموزش EMC/EMI و کاهش نویز در PCB

مثلث استاندارهای مورد استفادۀ یوبرد

 • یوبرد در سفارش پروژه میکروکنترلر آمادۀ ارائۀ خدمات در تمام ابعاد طراحی یک محصول مبتنی بر میکروکنترلر است. تمام این مراحل مبتنی بر استانداردهایی که یوبرد بر آنها مسلط است، انجام می شود.
 • طراحی اختصاصی سخت افزار پروژه های میکروکنترلری با توجه به عملکرد سیستم برای محصولات در هر 3 کلاس کاری از غیر حیاتی تا محصولات حیاتی در صنایع مختلف مبتنی بر الزامات EMC/EMI و ESD و استانداردهای طراحی این زمینه از جمله IPC-2221. همچنین اصول طراحی برای تولید (Producibility Levels) مطابق بر تجربه و استاندارد.
 • لحیم کاری مبتنی بر استاندارد IPC-610 (آموزش لحیم کاری یوبرد مبتنی بر IPC)
 • کدنویسی منطبق بر استانداردهای MISRA C و MISRA C++ و در چهارچوب پلتفرم یوبرد.
 • همچنین درصورتی که نیاز به استاندارد تخصصی زمینۀ خود دارید آن را با یوبرد درمیان بگذارید تا درصورت امکان یوبرد در فرایندهای مطالعه و پیاده سازی آن با شما همکاری کند.

مثلث-استانداردهای-یوبرد

تصویر 1 – مثلث استانداردهای مورد استفادۀ یوبرد در پروژه ها

مراحل انجام پروژه میکروکنترلر یوبرد

 1. تعریف پروژه و کلیات آن در سفارش پروژه میکروکنترلر به طوری که در مورد کلیات آن سوالی باقی نماند و متوجه شویم که این پروژه در حوزۀ فعالیت ماست و زمان و توان انجام این پروژه را داریم یا خیر.
 2. لطفاً در این مرحله به سوالات زیر پاسخ دهید:
 3. شخصیت حقیقی یا حقوقی را که قرار است پروژه برای او/آن انجام شود، معرفی فرمایید.
 4. عنوان پروژه چیست؟
 5. پروژه چه عملکردهایی دارد؟
 6. پروژه دقیقاً چه اجزایی دارد؟ مثلاً یک برد پردازنده مبتنی بر میکروکنترلر و دو عدد سنسور وزن که با سیم های یک متری به میکروکنترلر متصل می شوند. هر عضو را که پارت نامبر آن مهم است (مثلاً میکروکنترلر LPC1768) ذکر کنید. همچنین هر عضوی را که پارت نامبر آن برای شما مهم نیست و ترجیح می دهید توسط ما تعیین شود هم بفرمایید. برای این مورد اگر نیاز به ارسال عکس یا ویدئو است، آن را ارسال فرمایید.
 7. این سیستم یک محصول ساده است و با سیستم های دیگری ارتباط ندارد؟ یا این که جزئی از یک سیستم پیچیده است و با سیستم های دیگر در ارتباط است؟ اگر با سیستم های دیگر در ارتباط است، لطفا کلیات آن را بفرمایید.
 8. این پروژه در چه صنعتی استفاده می شود؟
 9. در این پروژه ای که در حال حاضر قصد ثبت آن را دارید، چه نمونه ای از محصول را در نظر دارید؟ راهنمایی: A-SAMPLE به نمونه ای گفته می شود که برای کارکرد بر روی میز توسعه داده شده است و در نهایت بر روی میز عملکرد مطلوبی دارد. B-SAMPLE به نمونه ای گفته می شود که برای تست در مرحلۀ تولید آزمایشی توسعه داده شده و در نهایت در این مرحله مشکلی ندارد. C-SAMPLE به نمونه ای گفته می شود که برای تولید انبوه ساخته شده است.
 10. چگونه نرم افزار و یا سخت افزار را تست (تصدیق و صحه گذاری) کنیم؟ آیا استانداردهای خاصی در نظر دارید؟ یا خودتان آن را تست می کنید؟ در این صورت، چک لیست شما شامل چه مواردی است؟ می خواهید از چک لیست یوبرد استفاده کنید؟ آیا همین که یک نمونه A-SAMPLE باشد و بر روی میز کار کند، کفایت می کند؟ به طور کلی در مورد نحوۀ تست و ارزیابی آنچه که از ما تحویل می گیرید، توضیح دهید.
 11. آیا نیاز به سخت افزار دارید؟ اگر بله جزئیات آن و همچنین تست های مورد نظر برای آن را بفرمایید.
 12. در این مرحله می توانید از طریق فرم همین صفحه، تماس تلفنی، تیکت و پشتیبان پیج اینستاگرام یوبرد اقدام بفرمایید.
 13. در مورد هر یک از مراحل فوق اگر شبهه ای دارید یا اطلاعات کافی ندارید، با ما در میان بگذارید.
 1. در صورتی که بنا شد پروژه انجام شود، یک زمان و هزینۀ خیلی کلی خدمت شما اعلام می شود تا برای شما یک دید کلی ایجاد شود.
 2. در صورتی که با کلیات موضوع موافق بودید، یک فایل برای تکمیل جزئیات پروژه خدمت شما ارسال می شود که با پر کردن آن، ابعاد متخلف پروژه مشخص می شود. توجه شود که برای پروژه های پیچیده یا پروژه های نوآورانه، این مرحله ممکن است نیاز به چندین سند و همچنین بررسی های زیاد از جانب ما داشته باشد. در چنین مواردی، این مرحله مشمول هزینه می شود.
 3. زمان فازهای مختلف پروژه و هزینه و مراحل پرداخت آن و مابقی شرایط قرارداد پروژه مشخص و توافق می شود.
 4. پروژه شروع و مطابق زمان بندی مرحله قبل پیش می رود.
 5. در صورتی که پروژه به نتیجه نرسد یا در زمان مناسب به نتیجه نرسد، یا از جانب کارفرما کسوراتی صورت پذیرد، مطابق قرارداد عمل خواهد شد.
 6. پایان پروژه.

سفارش برنامه نویسی میکروکنترلر

و اما تخصص اصلی یوبرد، برنامه نویسی میکروکنترلر استو صفحۀ سفارش پروژه میکروکنترلر به جهت معرفی این تخصص نوشته شده است. کدنویسی میکروکنترلر معمولاً قسمت عمدۀ زمان پروژه های مبتنی بر میکروکنترلر را دربرمی گیرد. به خصوص در شرکت های تولیدی پیشرو و با سابقه که نرم افزارهای آنها سال ها در حال توسعه است. از طرفی بسیاری از سیستم های الکترونیکی مبتنی بر میکروکنترلر که در صنعت استفاده می شوند، عملکرد پیچیده و یا عملکردهای بسیار زیادی دارند. به طور مثال یک سیستم که 2000 منو دارد و هر یک از این منوها به طور متوسط 5 حالت دارد و صرفاً برای این منوها فانکشن های بسیار زیادی وجود دارد و از سوی دیگر با بردهای مختلفی در ارتباط است و این سیستم باید قابلیت این را داشته باشد که تمام برند بردهایی که با آنها در ارتباط بوده، را پشتیبانی کند و … . بنابراین برنامه نویسی میکروکنترلرهای مورد استفاده در بسیاری از صنایع، دارای پیچیدگی هایی است که نیاز به تجربه و تخصص دارد. این موضوع به قدری مهم است که در صورت عدم توجه، گاه می تواند خطر آفرین باشد و گاهی نیز می تواند خسارت های جبران ناپذیر یا حداقل خسارت های پر هزینه را در پی داشته باشد. همچنین گاهی می تواند موجب تغییر مسیر فعالان زمینۀ الکترونیک و در نتیجه به بن بست رسیدن آنها شود. برای رفع نیازهای صنایع و مراکز و افراد فعال در زمینۀ الکترونیک و سیستم های دیجیتال و میکروکنترلر، خدمات پروژه میکروکنترلر را ارائه و امکان سفارش پروژه میکروکنترلر را در اینجا فراهم کرده ایم. پروژه میکروکنترلری می تواند شامل موضوعاتی مثل خدمات ارزیابی استانداردهای MISRA، ارائۀ چک لیست، بهینه سازی و … نیز باشد که در ادامه برخی از آنها را تشریح می کنیم.

سفارش خدمات ارزیابی استاندارد MISRA C و MISRA C++

استانداردهای MISRA C و MISRA C++ شامل مجموعه دستورالعمل ها و قوانینی برای زبان های C و C++، به منظور ایجاد نرم افزار ایمن و قابل اعتماد مورد استفاده در سیستم های حیاتی هستند. این استانداردها توسط انجمن MISRA (مخفف Motor Industry Software Reliability Association) برای استفاده در صنعت خودرو به وجود آمده اند و علاوه بر صنایع خودرو در صنایع مختلف دیگر نیز استفاده می شوند. به کارگیری صحیح MISRA C و MISRA C++ و رعایت قوانین آنها در برنامه نویسی میکروکنترلرها، در کنار رعایت الزامات دیگر پروژه های میکروکنترلری، قابلیت اعتماد در نرم افزار میکروکنترلر را به دنبال دارد. به طوری که می توانیم بگوییم عملکرد سیستم مبتنی بر میکروکنترلر، قابل اعتماد است و می تواند سال ها بدون مشکل کار کند.

اگر به متن این استانداردها مراجعه کنیم، می بینیم الزاماتی وجود دارد که نحوۀ صحیح استفاده از ابزارها و ساختارهای زبان C و C++ را بیان و استفاده از یک سری ابزارها و ساختارهای زبان را ممنوع یا محدود کرده اند. رعایت الزامات این استانداردها باعث می شود نرم افزار، ایمن و قابل اعتماد باشد و همین ویژگی های ایمن بودن و قابلیت اعتماد ، دلیل اصلی مهم بودن این استانداردهاست.

استانداردهای MISRA C و MISRA C++ به طور کلی برای توسعۀ نرم افزار سیستم های ایمنی و حیاتی منتشر شده اند. اگر الزامات این استانداردها را رعایت نکنیم، ابزارها و ساختارهایی که در برنامه به کار می بریم، ممکن است رفتارهای نامطلوبی را به وجود بیاورند. رفتارهایی مثل Unspecified یا نامشخص، Undefined یا تعریف نشده، Implementation-defined و … . با وجود این رفتارهای نامطلوب و مخرب، نرم افزاری که توسعه داده ایم، ناامن و غیر قابل اعتماد خواهد بود.

در شرایطی که برنامه چنین رفتارهایی دارد، ممکن است Error و Warning هم نداشته باشد، اما این رفتارها به وجود می آیند و باعث خطا و عملکرد نامطلوب برنامه می شوند. این رفتارها ممکن است هر زمانی اتفاق بیفتند. همچنین ممکن است حتی در زمان تصدیق و صحه گذاری هم مشخص نشوند و پروژه وارد روتین تولید شود و بعد از آن، در عمل خودشان را نشان دهند. با وجود این رفتارها، دیباگ کردن برنامه نیز بسیار مشکل می شود. چرا که به وجود آوردن دوبارۀ شرایطی که باعث ایجاد آن رفتارها می شود، برای این که امکان دیباگ فراهم شود، کار مشکلی است و ممکن است برای شرکت ها خیلی زمانبر و هزینه بر باشد. به همین دلیل، رعایت الزامات استانداردهای MISRA C و MISRA C++ اهمیت پیدا می کند.

ارزیابی استاندارد MISRA C و MISRA C++ و انجام برنامه نویسی میکروکنترلر مطابق این استانداردها، از مواردی است که در سفارش پروژه میکروکنترلر ارائه می شود.

سفارش چک لیست نرم افزار میکروکنترلر مبتنی بر استاندارد

می توان گفت که در تمام کارهای حرفه ای یک چک لیست وجود دارد. بسیاری از شرکت ها یک چک لیست سخت افزار دارند اما کمتر شرکتی وجود دارد که بر استانداردهای کدنویسی مسلط باشد و یک قدم جلوتر برود و یک چک لیست جامع برای اطمینان از این که کدهای نوشته شده توسط توسعه دهندگان مختلف در چهارچوب این چک لیست هستند، داشته باشد. ارائۀ چک لیست در جهت برطرف کردن خطاها و ایرادات پروژه است. چک لیست یوبرد منطبق بر استاندارد MISRA C و MISRA C++ ارائه می شود. این چک لیست یک فایل بسیار ارزشمند است که باعث افزایش چشمگیر سطح نرم افزارهای نوشته شده می شود. در سفارش پروژه میکروکنترلر، می توان این چک لیست را سفارش داد.

سفارش ارزیابی پروژه میکروکنترلر

تجربه و تخصص در انجام پروژه های میکروکنترلری نقش مهمی دارند. متخصصی که سال ها در حال انجام پروژه میکروکنترلر در جایگاه مناسبی است و بر ابعاد وسیع پروژه های الکترونیکی مبتنی بر میکروکنترلر مسلط است، کوچک ترین و پنهان ترین نقص ها و کاستی ها و ایرادات را می بیند و در جهت رفع آنها اقدام می کند. برنامه هایی که برای میکروکنترلرهای مورد استفاده در پروژه های صنعتی نوشته می شوند، در بسیاری از موارد، گسترده هستند و یافتن ایرادات آنها مشکل است. در پروژه های میکروکنترلری، تست و خطایابی اهمیت فراوان دارد و می دانیم که یکی از ابزارهای لازم برای رسیدن به برنامۀ صحیح و به دور از ایراد، تست و خطایابی است. ارزیابی پروژه های میکروکنترلر، شامل بررسی پروژه از جوانب مختلف، ارائۀ راهکارهای مناسب و تست و خطایابی در شرایط مختلف برای رسیدن به نرم افزار و عملکرد صحیح سیستم است. یوبرد در سفارش پروژه میکروکنترلر، آمادۀ ارائۀ خدمات ارزیابی کدهای نوشته شده برای میکروکنترلرها در ابعاد مختلف است.

سفارش بهینه سازی پروژه میکروکنترلر

تعریف بهینه سازی در کدنویسی میکروکنترلر از دیدگاه یوبرد: «ایجاد تعادل بین چهار پارامتر خوانایی، سرعت، حافظه RAM و حافظه FALSH باتوجه به پروژه»

پروژه مشخص می کند که کدامیک از  پارامترهای مذکور، اهمیت بیشتری دارد. حتی در بسیاری از موارد، اهمیت جزئیات هر یک از پارامتر ها نیز در پروژه مشخص می شود. از نظر ما، به طور پیش فرض، عنصر خوانایی مهمترین پارامتری است که باید در نظر گرفته شود. مگر این که در پروژه ای اولویت پارامتر دیگری بیشتر باشد و به نقطه ای برسیم که نیاز داشته باشیم که از خوانایی کم کنیم و پارامتر دیگر را تقویت کنیم. البته که در بسیاری از موارد رعایت هر یک از این پارامترها به بهبود دیگر پارامترها هم کمک می کند.

به عنوان مثالی دیگر با توجه به این که می توان به روش های مختلف برنامه نویسی کرد و سبک های مختلف برنامه نویسی را به کار گرفت، برنامه های مختلفی که برای راه اندازی و استفاده از میکروکنترلر نوشته می شوند، می توانند از لحاظ مصرف حافظه، متفاوت باشند. بنابراین برای صرفه جویی در استفاده از حافظه و در نتیجه به کارگیری هر چه بیشتر قابلیت های میکروکنترلر، باید برنامه را به بهینه ترین شکل ممکن نوشت. نوشتن برنامه به صورت بهینه شده برای حافظه های FLASH و RAM برای میکروکنترلرها موضوع مهمی است که می تواند در قیمت نهایی محصول تأثیرگذار باشد.

تجربۀ یوبرد در پیاده سازی پلتفرم خود و بررسی دیگر پلتفرم ها باعث رسیدن به یک پلتفرم بسیار خوانا و قابل حمل شده است. در سفارش پروژه میکروکنترلر، آمادۀ بهینه کردن کد شما در چهار پارامتر فوق در بهترین حالت ممکن هستیم.

بخش بزرگی از نیازهای صنعت در حوزۀ الکترونیک، طراحی سیستم های میکروکنترلری و نرم افزار و سخت افزار آن است. از این رو امکان سفارش پروژه میکروکنترلر را در یوبرد قرار داده ایم تا بتوانیم به سهم خود، نیازهای صنعت را برآورده کنیم. برای ارائۀ خدمات نرم افزار میکروکنترلر و خدمات طراحی مدارهای میکروکنترلری و طراحی PCB آنها، در اینجا امکان سفارش پروژه میکروکنترلر را تدارک دیده ایم. پیش از ثبت سفارش پروژه میکروکنترلر، به نکات بخش بعد توجه کنید.

نکات سفارش پروژه میکروکنترلر

 1. خدمات پروژه میکروکنترلر می تواند به صورت صرفاً نرم افزار، یعنی صرفاً خدمات برنامه نویسی میکروکنترلر و یا پروژه ای متشکل از نرم افزار و سخت افزار باشد.
 2. سخت افزار پروژه می تواند صرفاً طراحی شود و یا این که طراحی و همچنین ساخته شود.
 3. در صورتی که سخت افزار(هایی) ساخته شود، تنها نمونه سازی از محصول اولیه و نهایی است. این تعداد با توجه به پروژه در حد کمتر از 10 عدد و معمولاً 3 عدد است. یوبرد در حال حاضر در زمینۀ ساخت سخت افزارهای الکترونیکی به صورت تولید تعداد بالا، فعالیت نمی کند.
 4. پروژه میکروکنترلر AVR، پروژه میکروکنترلر STM32، پروژه میکروکنترلر PIC، پروژه میکروکنترلر LPC و پروژه انواع میکروکنترلرهای دیگر، قابل سفارش است و انجام می شود.
 5. بعد از ثبت درخواست، از طریق تیکت یا تماس تلفنی با درخواست دهنده تماس خواهیم گرفت.
 6. حوزۀ فعالیت ما «طراحی انواع مدارات الکترونیکی»، «پروژه های مبتنی بر انواع میکروکنترلر» و «طراحی انواع PCB» است.
 7. ثبت درخواست به معنی پذیرش قوانین و مقررات یوبرد است. بنابراین پیش از تکمیل فرم و ثبت درخواست، حتماقوانین و مقررات را مطالعه کنید.

رزومه پروژه یوبرد

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است