آموزش STM32 یوبرد، شروع بازی ST

اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

دیگه استفاده از CodeVision زشته. دلیل این جمله  را در چند مورد ارائه می کنیم: (کدویژن یک نرم افزار IDE برای توسعۀ نرم افزار برای میکروکنترلرهای AVR است.)

 

  • این نرم افزار مشکلات بسیاری دارد. بطور مثال ما چند مورد را در پروژه های دیگران مشاهده کردیم که کامپایلر این نرم افزار، کد را به درستی تفسیر نمی کرد. از هر طریق دیگر هم که کد نوشته می شد، به درستی کامپایل نمی شد. با مهاجرت از کدویژن به اتمل استودیو این مشکل حل شد. این مشکل در کدویژن، زمان زیادی را از کاربران به خود اختصاص می دهد. یا باید صورت مسئله رو پاک کنید. یا باید مشکل را دور بزنید. در برخی مواقع هم بطور کلی مشکل در این نرم افزار حل نمی شود و باید به نرم افزار دیگری مثل اتمل استودیو مهاجرت کنید.
  • محیط این نرم افزار ضعیف است. این نرم افزار حتی قابلیت های نرم افزارهایی مثل KEIL را ندارد و از نرم افزارهای حرفه ای مثل Visual Studio بسیار فاصله دارد. در پروژه های حرفه ای و بطور کلی برای حرفه ای ها، استفاده از این نرم افزار قابل قبول نیست. نداشتن بسیاری از امکانات، باعث طولانی شدن زمان توسعه در پروژه های پیچیده و بزرگ می شود.
  • سورس اکثر کتابخانه هایی که این نرم افزار ارائه کرده در دسترس نیست. به این معنی که کاربر نمی تواند ببیند که بطور مثال در توابع کتابخانۀ LCD چه چیزی نوشته شده است. البته کاربر می تواند از کتابخانه های خود استفاده کند.اما یکی از دلایلی که بسیاری از کاربران مبتدی یا مدرسان به سراغ این نرم افزار می روند، استفاده از کتابخانه های این نرم افزار است.

اینکه از چه نرم افزاری برای کدنویسی میکروکنترلرهای AVR استفاده کنیم، در جلسۀ 1 آموزش AVR تشریح شده است. اگر دانشپذیر یا مدرس در این زمینه هستید، پیشنهاد می کنیم که از این نرم افزار استفاده نکنید. برای کار با میکروکنترلرهای AVR به سراغ نرم افزارهایی مثل Atmel Studio و Visual Studio بروید.

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های میکروکنترلر در وبلاگ و میکروآموزش

از چه میکروکنترلری استفاده کنیم؟

از چه میکروکنترلری استفاده کنیم؟

اگر نیاز به یک جواب کلیدی دارید، پاسخ آن میکروکنترلر STM32 است. امروزه میکروکنترلرهای STM32 بهترین گزینه برای شما در ایران و آسیا و بسیاری از کشورهای دنیاست.

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

لزوم پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور امروزه در بسیاری از پروژه ها پیاده سازی شده و رفته رفته درحال گسترش است.

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32 ساخت شرکت Giga Device که کپی میکروکنترلرهای STM32 هستند، در این نوشته ارائه شده است.

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR یک فیوزبیت کاربردی در زمان استفاده از EEPROM در برخی از میکروکنترلر AVR است.

مشاوره آموزشی و شغلی یوبرد، نقشۀ گنج

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است