چند برد الکترونیکی برای طیف مختلف محصولات؟

توسط | 3 اردیبهشت, 1403 | الکترونیک میکرو, میکروآموزش | 0 دیدگاه

چند برد الکترونیکی برای طیف مختلف محصولات؟

اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

چند برد الکترونیکی برای طیف مختلف محصولات استفاده کنیم؟ این سوال در مسیر طراحی برخی از محصولات ااکترونیکی مطرح می شود. در بسیاری از صنایع نه می توانید یک محصول داشته باشید که تمام طیف بازار هدف شما را پوشش دهد و نه می توانید محصولات زیادی داشته باشید. با هریک از دو دیدگاه که پیش بروید مشکلات خاص خود را خواهد داشت. بطور مثال اگر بخواهید از یک برد الکترونیکی برای طیف مختلف محصولات استفاده کنید، هزینۀ آن بالا می رود. از طرفی اگر بخواهید برای هر محصول از یک برد استفاده کنید، تنوع محصولات شما زیاد می شود. برای پاسخ به این سوال نمی توان یک نسخه کلی ارائه کرد. باید در هر صنعت راه صحیح آن را پیدا کنید. به این منظور 2 اقدام زیر را انجام دهید:

  1. شرکتهای پیشرو در صنعت خود را خوب بشناسید. به این نکته توجه کنید که بسیاری از شرکتها خود راه اشتباه را انتخاب کرده اند و این موضوع می تواند باعث گمراهی و طراحی اشتباه شما نیز شود. در این مرحله از افراد صاحب نظر مشورت بگیرید.
  2. طراحی سیستمی کنید. تمامی خواسته ها و محدودیت های حال حاضر و و حتی المکان آیندۀ محصول مکتوب به اسناد ورودی طراحی تبدیل کنید.

در چنین شرایطی برخی شرکتها یک برد ماژولار طراحی کرده و برای محصولات مختلف برخی از ماژول های این محصول را نصب می کنند. برخی دیگر از شرکتها تعداد مثلا 3 برد برای محصولات اقتصادی، میان رده و بالا رده دارند. این تصمیم گیری باتوجه به هر محصول و صنعت می تواند متفاوت باشد و به این منظور روش های زیادی نیز وجود دارد.

پاسخ به این سوال و تصمیم گیری در این مورد را دست کم نگیرید. تصمیم اشتباه در این زمینه یا باعث کاهش ارزش افزودۀ بصورت مستقیم شده و یا باعث می شود که در طول سالها ورژن های متعدد نرم افزاری و سخت افزاری از محصول داشته باشید.

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های الکترونیک در وبلاگ و میکروآموزش

become-expert-in-industry-or-product

تخصص در صنعت الکترونیک با تمرکز روی محصول

تخصص در صنعت الکترونیک با تمرکز روی محصول از مسائل بسیار مهم صنعت است. امروزه می بینیم که بسیاری از افراد در صنایع مختلفی فعالیت کرده اند اما فقط از میکروکنترلر شناخت دارند.

بررسی بازار قبل از طراحی محصول

بررسی بازار قبل از طراحی محصول

بررسی بازار قبل از طراحی محصول امری ضروری است. مشکل مشترک بسیاری از افراد و مجموعه های نوپا، عدم شناخت کافی درمورد بازار است.

دومینوی تخصص در مهندسی الکترونیک

دومینوی تخصص در مهندسی الکترونیک

تخصص در مهندسی الکترونیک با انتخاب مسیر صحیح و استمرار در مسیر پیشرفت میسر می شود. هر سنگ مسیر، دومینو وار باعث حرکت دادن سنگ بعدی شود.

دانشگاه و صنعت در الکترونیک

دانشگاه و صنعت در الکترونیک باید با هم ارتباط داشته باشند. چرا باید ارتباط داشته باشند؟ در کشور ما وضعیت ارتباط دانشگاه و صنعت بخصوص در زمینۀ الکترونیک چطور است؟

پیش ثبت نام تا به حد نصاب رسیدن کلاس خصوصی 3 نفرۀ آموزش طراحی PCB یوبرد

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است