تخصص در صنعت الکترونیک با تمرکز روی محصول

توسط | 25 دی, 1402 | الکترونیک میکرو, میکروآموزش | 0 دیدگاه

become-expert-in-industry-or-product

اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

تخصص در صنعت الکترونیک با تمرکز روی محصول از مسائل بسیار مهم صنعت است. امروزه می بینیم که بسیاری از افراد در صنایع مختلفی فعالیت کرده اند اما فقط از میکروکنترلر شناخت دارند. از یک محصول در یک صنعت خاص بخصوص محصولات پیچیده شناخت کافی ندارند. بطور مثال یک طراح سیستم های مبتنی بر میکروکنترلر که در صنعت خودرو فعالیت دارد علارقم اینکه به کار با میکروکنترلرها اشراف دارد، اما جزئیات عملکرد هیچیک از ECU خودرو را نمی داند. ممکن است که فقط بخشی از نرم افزار یک محصول را توسعه داده باشد یا فقط سخت افزار آن را طراحی کرده باشد و یا … . اما این شخص با دانش فعلی خود نمی تواند یک ECU برای موتور یک خودرو بسازد و این کار را در گذشته انجام نداده است. درنتیجه ایشان فقط در کار با میکروکنترلرها تخصص دارند اما در زمینۀ ساخت ECU خودرو متخصص نیستند. به عبارت دیگر، تخصص در صنعت الکترونیک ندارند. امروزه درصد بسیاری از فعالان در دنیای میکروکنترلرها، در هیچ صنعت خاصی متخصص نیستند.

دومینوی تخصص در مهندسی الکترونیک

 

تخصص در دنیای میکروکنترلرها خوب است. اعتماد به نفس و یا توانایی برای ساخت هر وسیله ای که در توان میکروکنترلرهاست نیز بسیار خوب است. اما درنظر داشته باشید که امروزه شرکتهای پیشرو، افراد را با محصول می شناسند. بطور مثال یک نفر طراح درایو برای یک صنعت خاص یا طراح ECU خودرو یا طراح در هر سیستم حیاتی یا غیرحیاتی دیگری است. معمولا صرفا اینکه شما در کار با میکروکنترلرها تخصص کافی داشته باشید، هنوز از دیدگاه بسیاری از مجموعه ها به مهرۀ ارزشمندی تبدیل نشده اید. اما اگر در یک صنعت در محصولی حیاتی متخصص باشید، حتی برای صنایع دیگر نیز مهرۀ ارزشمندی خواهید بود. اینکه شما درهیچ صنعتی بصورت تخصصی فعالیت نکرده باشید، به این معنیست که هنوز کار شما به نتیجه نرسیده است.

آموزش استاندارد MISRA C، کدنویسی سیستم های حیاتی

آموزش میکروکنترلرهای ARM STM32، شروع بازی ST

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های الکترونیک در وبلاگ و میکروآموزش

چند برد الکترونیکی برای طیف مختلف محصولات؟

چند برد الکترونیکی برای طیف مختلف محصولات؟

در بسیاری از صنایع نه می توانید یک محصول داشته باشید که تمام طیف بازار هدف شما را پوشش دهد و نه می توانید محصولات زیادی داشته باشید.

بررسی بازار قبل از طراحی محصول

بررسی بازار قبل از طراحی محصول

بررسی بازار قبل از طراحی محصول امری ضروری است. مشکل مشترک بسیاری از افراد و مجموعه های نوپا، عدم شناخت کافی درمورد بازار است.

دومینوی تخصص در مهندسی الکترونیک

دومینوی تخصص در مهندسی الکترونیک

تخصص در مهندسی الکترونیک با انتخاب مسیر صحیح و استمرار در مسیر پیشرفت میسر می شود. هر سنگ مسیر، دومینو وار باعث حرکت دادن سنگ بعدی شود.

دانشگاه و صنعت در الکترونیک

دانشگاه و صنعت در الکترونیک باید با هم ارتباط داشته باشند. چرا باید ارتباط داشته باشند؟ در کشور ما وضعیت ارتباط دانشگاه و صنعت بخصوص در زمینۀ الکترونیک چطور است؟

پیش ثبت نام تا به حد نصاب رسیدن کلاس خصوصی 3 نفرۀ آموزش طراحی PCB یوبرد

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است