از چه میکروکنترلری استفاده کنیم؟

توسط | 3 اردیبهشت, 1403 | میکروآموزش, میکروکنترلر میکرو | 0 دیدگاه

از چه میکروکنترلری استفاده کنیم؟

آموزش STM32 یوبرد، شروع بازی ST

اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

از چه میکروکنترلری استفاده کنیم، سوال متداول بسیاری از علاقه مندان زمینۀ میکروکنترلرهاست. اگر نیاز به یک جواب کلیدی دارید، پاسخ آن میکروکنترلر STM32 است. امروزه میکروکنترلرهای STM32 بهترین گزینه برای شما در ایران و آسیا و بسیاری از کشورهای دنیاست. در ادامه برخی جمله ویژگی های میکروکنترلرهای STM32 که باعث شده پراستفاده ترین میکروکنترلرها در ایران و آسیا باشد ارائه می شود:

  • قیمت میکروکنترلرهای STM32 نسبت به بسیاری از دیگر میکروکنترلرهای شرکت های معتبر، مناسب تر است. البته درنظر داشته باشید که امروزه برخی شرکتهای نوپا در کشور چین، در زمینۀ ساخت تراشه هایی مثل میکروکنترلر فعالیت می کنند که قیمت کمتری نسبت به همۀ میکروکنترلرهای دنیا دارند. این میکروکنترلرها کیفیت مناسبی نداشته و منظور ما در مقایسه با این میکروکنترلرها نیست. تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32
  • به راحتی در کشور در دسترس هستند.
  • قابلیت های ارزش افزوده نرم افزاری که شرکت ST برای میکروکنترلرهای STM32 قرار داده، علاوه بر سهولت استفاده از آنها، باعث فروش بیشتر این میکروکنترلرها شده است. از جمله این نرم افزارها، می توان به نرم افزار STM32CubeMX اشاره کرد.
  • اکثر خانواده های آن از ابعاد مختلف بر هم منطبق هستند. به این معنی که با حداقل تغییرات می توانید یک میکروکنترلر STM32 در یک پروژه را با میکروکنترلر STM32 دیگر جایگزین کنید.

 

فیلم آموزش ARM STM32 مقدماتی – پک 10 جلسه ای

البته درصورتی که قصد داشته باشید در دنیای میکروکنترلرها فعالیت خود را ادامه دهید، در طول عمر کاری خود با چند میکروکنترلر از جمله میکروکنترلرهای شرکت های NXP, TI, MICROCHIP و … کار خواهید کرد. اما باتوجه به دلایلی که عرض شد، ترجیحا امروزه با میکروکنترلرهای STM32 شروع کنید.

همچنین برای افرادی که در شروع دنیای میکروکنترلرها هستند، سوالاتی مهمتر از این سوال که از چه میکروکنترلری استفاده کنیم، وجود دارد. پاسخ به بسیاری از این سوالات در فیلم مقدمه آموزش STM32 – جلسۀ 1 آموزش STM32 ارائه شده است.

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های میکروکنترلر در وبلاگ و میکروآموزش

از کدویژن استفاده نکنید.

دیگه استفاده از CodeVision زشته

اگر دانشپذیر یا مدرس در این زمینه هستید، پیشنهاد می کنیم که از این نرم افزار استفاده نکنید. برای کار با میکروکنترلرهای AVR به سراغ نرم افزارهایی مثل Atmel Studio و Visual Studio بروید.

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

لزوم پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور امروزه در بسیاری از پروژه ها پیاده سازی شده و رفته رفته درحال گسترش است.

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32 ساخت شرکت Giga Device که کپی میکروکنترلرهای STM32 هستند، در این نوشته ارائه شده است.

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR یک فیوزبیت کاربردی در زمان استفاده از EEPROM در برخی از میکروکنترلر AVR است.

مشاوره آموزشی و شغلی یوبرد، نقشۀ گنج

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است