آموزش STM32 یوبرد، شروع بازی ST

اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32 ساخت شرکت Giga Device که کپی میکروکنترلرهای STM32 هستند، در این نوشته ارائه شده است. این تجربه در سال 1401 بدست آمده است. امکان دارد با گذشت زمان ویرایش هایی بر روی تراشه ها انجام دهند و این مشکل را نداشته باشد.

شرکت Giga Device اقدام به ساخت کپی میکروکنترلرهای STM32 کرده است. میکروکنترلرهای STM32 را با ابتدای نام GD32 ارائه می کند. مثلا میکروکنترلر STM32F407VE را با نام GD32F407VE کپی کرده است. در این بین یک سری مواردی که در بین تراشه های STM32 موجود نیست را نیز تولید کرده است. این میکروکنترلرها علارقم اینکه وارد بازار شده اند اما هنوز مشکلاتی را دارند و به نوعی هنوز در حال توسعه هستند. یک مشکل که پس از بررسی های زیاد و با دادن فیدبک به این شرکت و پذیرفتن مشکل توسط آنها به آن رسیدیم در ادامه ارائه می شود. این مشکل مربوط به مدار نمونه برداری در دریافت پروتکل UART در میکروکنترلر GD32F407VE است. در حالت عادی معمولا در 100 بایت، 2 بایت را از دست می دهند. درحال حاضر این میکروکنترلرها صرفا برای پروژه های غیر حیاطی، قابل استفاده هستند.

علاوه بر شرکت Giga Device، شرکتهای چینی دیگر نیز اقدام به کپی تراشه های شرکت ST و تراشه های دیگر شرکت ها کرده اند. درصورتی که در طراحی محصول خود به این تراشه ها دل خوش کرده اید، به این نکته توجه کنید که امکان دارد یک مشکل ذاتی داشته باشند که در محصول شما قابل استفاده نباشد. می توانید این موضوع را به عنوان یکی از ریسک های پروژه درنظر بگیرید. مشکل بعد در این تراشه ها، قابلیت تامین آنهاست. درصورتی که محصول شما یک محصول پرتیراژ باشد، استفاده از این میکروکنترلرها، ریسک عدم امکان تامین بالاتری نسبت به میکروکنترلرهای شرکتهای معتبر مثل ST یا NXP یا TI دارد.

 

برخی لینکهای مرتبط در میکروآموزش یوبرد:

تفاوت Event با وقفه در STM32

کلاک خروجی در میکروکنترلر STM32

تاخیر میکروثانیه ای در میکروکنترلرها

 

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های میکروکنترلر در وبلاگ و میکروآموزش

از کدویژن استفاده نکنید.

دیگه استفاده از CodeVision زشته

اگر دانشپذیر یا مدرس در این زمینه هستید، پیشنهاد می کنیم که از این نرم افزار استفاده نکنید. برای کار با میکروکنترلرهای AVR به سراغ نرم افزارهایی مثل Atmel Studio و Visual Studio بروید.

از چه میکروکنترلری استفاده کنیم؟

از چه میکروکنترلری استفاده کنیم؟

اگر نیاز به یک جواب کلیدی دارید، پاسخ آن میکروکنترلر STM32 است. امروزه میکروکنترلرهای STM32 بهترین گزینه برای شما در ایران و آسیا و بسیاری از کشورهای دنیاست.

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

لزوم پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور امروزه در بسیاری از پروژه ها پیاده سازی شده و رفته رفته درحال گسترش است.

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR یک فیوزبیت کاربردی در زمان استفاده از EEPROM در برخی از میکروکنترلر AVR است.

مشاوره آموزشی و شغلی یوبرد، نقشۀ گنج

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است