آموزش STM32 یوبرد، شروع بازی ST

اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

کلاک خروجی در میکروکنترلر STM32، قابلیتی سخت افزاری برای تامین کلاک یک المان دیگر، با استفاده از CLOCK ورودی به میکروکنترلر STM32 است. با این کار، می توان با استفاده از یک منبع کلاک، هم کلاک میکروکنترلر STM32 و هم کلاک یک المان دیگر متصل به میکروکنترلر STM32 را تامین کرد. از دیگر مزایای این روش، قابلیت تنظیم کلاک خروجی با استفاده از PLL میکروکنترلر STM32 است. به عبارتی می توان از مدارات داخلی میکروکنترلر STM32 برای رساندن کلاک به مقدار دلخواه و انتقال آن به یک المان دیگر استفاده کرد. در میکروکنترلرهای STM32، قابلیتی وجود دارد که می‌توان از برخی قسمت‌های واحد RCC، یک سیگنال کلاک را انتخاب کرد و آن را روی یک پایۀ خروجی تحت عنوان MCO قرار داد. سیگنال کلاک خروجی می‌تواند از قسمت‌هایی نظیر کلاک سیستم، خروجی PLLها، خروجی اسیلاتورهای HSE و HSI یا از بخش‌هایی دیگر باشد. این سیگنال خروجی می‌تواند برای سنکرون سازی و یا تأمین کلاک یک مدار یا آی سی دیگر به کار رود.

با استفاده از این قابلیت می توانید در برخی از موارد که در مدارتان 2 منبع کلاک و اگر منابع کلاک از نوع کریستالی باشد، در نتیجه 2 کریستال را به یک منبع کلاک و یک کریستال تغییر دهید. درنتیجه استفاده از کلاک خروجی در میکروکنترلر STM32، در پروژه های تولیدی بهینه سازی خوبی است. توجه داشته باشید که در برخی پروژه های تولیدی بهینه سازی حتی در حد المان های کوچکتر و ارزانتر درحد مقاومت هم انجام می شود.

دانش نسبت به چنین جزئیاتی از عملکرد واحدهای مختلف در میکروکنترلر، در تصمیم گیری های طراح تاثیر دارد. از دلایل مهم اینکه طراحی یک طراح با طراح دیگر تفاوت های بسیاری دارد، دانش نسبت به این جزئیات درمورد قسمت های مختلف است. که در نهایت منجربه تغییرات در تمامی ابعاد طراحی و در نهایت بهینه و حرفه ای تر شدن آن می شود. تفاوت فیلم آموزش ARM STM32 یوبرد، در ذکر تمامی این نکات است.

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های میکروکنترلر در وبلاگ و میکروآموزش

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

لزوم پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور امروزه در بسیاری از پروژه ها پیاده سازی شده و رفته رفته درحال گسترش است.

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32 ساخت شرکت Giga Device که کپی میکروکنترلرهای STM32 هستند، در این نوشته ارائه شده است.

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR یک فیوزبیت کاربردی در زمان استفاده از EEPROM در برخی از میکروکنترلر AVR است.

تفاوت Event با وقفه در STM32

تفاوت Event با وقفه در STM32

تفاوت Event با وقفه در STM32، یک نکته است که دانستن آن منجربه نوشتن نرم افزاری حرفه ای تر برای میکروکنترلرهای stm32 می شود.

مشاوره آموزشی و شغلی یوبرد، نقشۀ گنج

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است