اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

مکان صحیح ورودی/خروجی‌ها در PCB مانند بخش های دیگر، برخی ملاحضات دارد. رعایت این ملاحضات ساده، می تواند از مشکلات پیچیده پس از تولید جلوگیری کند. در ادامه دو نکته در مورد مکان ورودی خروجی های در برد مدار چاپی را بررسی می کنیم:

  1. ورودی‌ها و خروجی‌ها در PCB باید حتی الامکان دور از هم قرار گیرند. بهترین حالت این است که درصورت امکان ورودی‌ها در یک سمت PCB و خروجی‌ها در سمت دیگر باشند. انجام این کار از چند جهت اهمیت دارد. از جمله اینکه این کار پیچیدگی برد و برخی اشتباهات احتمالی در زمان استفاده را کاهش داده که باعث می شود که نصب و راه اندازی ساده تر شود. همچنین تاثیر ورودی ها و خروجی ها روی هم کم می شود.
  2. مدارات مربوط به ورودی/خروجی‌ها، باید در نزدیکی کانکتورهای ورودی/خروجی قرار گیرند و از مرکز برد مدار چاپی فاصله داشته باشند. بطور کلی مدارات مربوط به هر قسمت باید در کنار هم و در یک قسمت از برد قرار بگیرد. درمورد ورودی خروجی ها سوالی وجود دارد که آیا مدارات مربوط به ورودی خروجی در نزدیک ورودی خروجی قرار بگیرد یا در نزدیک المان مقصدی که این ورودی خروجی ها به آن متصل می شوند؟ که پاسخ به این سوال، در نزدیکی ورود خروجی است.

درنظر داشته باشید برخی ازالزامات ورودی خروجی ها، بصورت مستقل نبوده و در با بیان دیگر الزام ها تکمیل می شود.

پس از آموختن طراحی PCB، نوبت به آموختن اصول مربوط به سازگاری الکترومغناطیسی است. به منظور یک طراحی حرفه ای و مصون در در مقابل امواج الکترومغناطیسی محیط و محصولی که بتواند استانداردهای حوزۀ خود را اخذ کند، دانستن این نکات ضروری است. این موارد در آموزش EMC/EMI و کاهش نویز در PCB یوبرد که یکی از جلسات از مجموعه آموزش های طراحی PCB یوبرد بوده، ارائه شده است.

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های برد مدار چاپی در وبلاگ و میکروآموزش

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC برای دنیای الکترونیک تشریح شده است.

خم کردن پایۀ قطعات THD

خم کردن پایۀ قطعات THD

خم کردن پایۀ قطعات THD چطور باید انجام شود؟ آیا الزام خاصی دارد؟ استاندارد در مورد تمام ابعاد مونتاژ و لحیم کاری الزام هایی را بیان کرده است.

Via نزدیک Pad در PCB

Via نزدیک Pad در PCB

Via نزدیک Pad در PCB، صحیح نیست. برای این موضوع دلایلی بیان شده است. در این نوشته، پاسخ صحیح این موضوع را بررسی می کنیم.

لحیم کاری قطعات Chip components بر پهلو

لحیم کاری قطعات Chip components بر پهلو

لحیم کاری قطعات Chip components بر پهلو، ملاحضاتی دارد که در استاندارد IPC-610 تشریح شده است.

پیش ثبت نام تا به حد نصاب رسیدن کلاس خصوصی 3 نفرۀ آموزش طراحی PCB یوبرد

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است