اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

لحیم کاری قطعات Chip components بر پهلو، ملاحضاتی دارد که در استاندارد IPC-610 تشریح شده است. منظور از از پکیج Chip components، پکیج متداول برای خازن ها و مقاومت های SMD است. لحیم‌کاری Chip components بر پهلو در شرایطی، برای هر سه کلاس کاری محصولات الکترونیکی، از دیدگاه استاندارد IPC پذیرفته شده است. این شرایط عبارتند از:

  1. نسبت عرض (W) به ارتفاع (H) بیشتر 2 به 1 نباشد. در تصویر این نوشته، نسبت عرض به ارتفاع بیشتر از 2 به 1 است.
  2. تمام سطح مقطع پایۀ قطعه بر روی PCB قرار گرفته شود.
  3. وجه عمودی پایۀ قطعه که قرار است لحیم‌کاری شود، سالم باشد و به خوبی لحیم‌کاری شود.
  4. برای کلاس 3، پکیج قطعه باید کوچکتر از 1206 باشد. اما برای کلاس 1 و 2 این مورد اهمیتی ندارد. (کلاسهای محصولات الکترونیکی در آموزش لحیم کاری یوبرد تشریح شده است.)

توجه داشته باشید که این الزام صرفا مربوط به لحیم کاری قطعات Chip Components بر پهلو است. درمورد لحیم کاری دیگر پکیج های قطعات الکترونیکی بر پهلو یا به شکل دیگر، در الزامات دیگر این استاندارد، بررسی شده است.

به طور کلی در کاربردهایی که محیط عملکرد محصول تحت ویبره و شوک است، استفاده از چنین روش‌هایی در لحیم‌کاری، علی رغم این که در متن استاندارد پذیرفته شده است، پیشنهاد نمی‌شود و در شرکت‌های پیشرو استفاده نمی‌شود.

استانداردهای IPC شامل استانداردهای مختلف برای تمامی فرایند طراحی و ساخت محصول است. یکی از این استانداردها، استاندارد IPC-A-610D به عنوان Acceptability_of_Electronic_Assemblies (شرایط پذیرش یک مونتاژ شدۀ الکترونیکی) است. این استاندارد تمامی الزامات لازم به منظور پذیرش یک مونتاژ شدۀ الکترونیکی (از جمله برد الکترونیکی لحیم کاری و مونتاژ شده) را بررسی می کند. هر شخص فعال در حوزۀ الکترونیک، باید با این استاندارد آشنایی داشته باشد. این استاندارد بطور کامل در آموزش مونتاژ و لحیم کاری یوبرد ارائه شده است.

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های برد مدار چاپی در وبلاگ و میکروآموزش

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC برای دنیای الکترونیک تشریح شده است.

خم کردن پایۀ قطعات THD

خم کردن پایۀ قطعات THD

خم کردن پایۀ قطعات THD چطور باید انجام شود؟ آیا الزام خاصی دارد؟ استاندارد در مورد تمام ابعاد مونتاژ و لحیم کاری الزام هایی را بیان کرده است.

Via نزدیک Pad در PCB

Via نزدیک Pad در PCB

Via نزدیک Pad در PCB، صحیح نیست. برای این موضوع دلایلی بیان شده است. در این نوشته، پاسخ صحیح این موضوع را بررسی می کنیم.

مکان صحیح ورودی/خروجی‌ها در PCB

مکان صحیح ورودی/خروجی‌ها در PCB

مکان صحیح ورودی/خروجی‌ها در PCB مانند بخش های دیگر، برخی ملاحضات دارد. رعایت این ملاحضات ساده، می تواند از مشکلات پیچیده پس از تولید جلوگیری کند.

پیش ثبت نام تا به حد نصاب رسیدن کلاس خصوصی 3 نفرۀ آموزش طراحی PCB یوبرد

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است