اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

Via نزدیک Pad در PCB، صحیح نیست. برای این موضوع دلایلی بیان شده است. در این نوشته، پاسخ صحیح این موضوع را بررسی می کنیم. چرا در نزدیکی یا روی پدها از وایا استفاده نکنیم؟ زیرا در هنگام مونتاژ توسط ماشین، قلع قرار گرفته روی پد، داخل وایا می‌رود و قلع کافی برای اتصال پد باقی نمی‌ماند. در نتیجه ممکن است اتصالی بین پایه و پد برقرار نشود یا این که اتصال، ضعیف و شکننده باشد.این پاسخ، پاسخ صحیح به این پرسش بود. پاسخ های دیگری نیز وجود دارد. از جمله اینکه، قطع به داخل وایا می رود و از طرف دیگر خارج می شود که این پاسخ برای قطر وایای بسیار بزرگ صادق است و در اکثر موارد صادق نیست. همچنین قرار دادن وایا بر روی پد، در زمان لحیم کاری با دستگاه می تواند باعث تکان خوردن قطعه و انحراف از جایگاه خودش بر روی فوت پرینت شود. در استاندارد IPC الزاماتی برای انحراف قطعات مختلف از جایگاه خود وجود دارد که به عناوینی مثل Side Overhang و End Overhang معرفی شده اند. وجود وایا بر روی پد، می تواند باعث انحراف از این قانون IPC شود.

استاندارد IPC-A-610D برای شرایط پذیرش یک مونتاژ شدۀ الکترونیکی الزامات بسیاری را مطرح کرده است. در فیلم آموزش لحیم کاری و مونتاژ – پک 6 جلسه ای یوبرد، تمامی این الزامات بررسی شده اند. آموزش لحیم کاری یوبرد، اولین و تنها آموزش لحیم کاری مبتنی بر استاندارد در کشور است.

طراحی PCB نکات متعددی دارد. در آموزش های طراحی PCB یوبرد، هدف بیان تمامی این نکات است. همچنین مبحث سازگاری الکترومغناطیسی از مهمترین مباحث در طراحی PCB ارائه شده در یوبرد است.

لینک های مرتبط:

لحیم کاری قطعات Chip components بر پهلو

فیلم آموزش طراحی PCB با آلتیوم مقدماتی – پک 7 جلسه ای

فیلم آموزش EMC/EMI و کاهش نویز در PCB – جلسۀ 9 طراحی PCB

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های برد مدار چاپی در وبلاگ و میکروآموزش

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC

نحوۀ بستن پیچ روی سیم در استاندارد IPC برای دنیای الکترونیک تشریح شده است.

خم کردن پایۀ قطعات THD

خم کردن پایۀ قطعات THD

خم کردن پایۀ قطعات THD چطور باید انجام شود؟ آیا الزام خاصی دارد؟ استاندارد در مورد تمام ابعاد مونتاژ و لحیم کاری الزام هایی را بیان کرده است.

لحیم کاری قطعات Chip components بر پهلو

لحیم کاری قطعات Chip components بر پهلو

لحیم کاری قطعات Chip components بر پهلو، ملاحضاتی دارد که در استاندارد IPC-610 تشریح شده است.

مکان صحیح ورودی/خروجی‌ها در PCB

مکان صحیح ورودی/خروجی‌ها در PCB

مکان صحیح ورودی/خروجی‌ها در PCB مانند بخش های دیگر، برخی ملاحضات دارد. رعایت این ملاحضات ساده، می تواند از مشکلات پیچیده پس از تولید جلوگیری کند.

پیش ثبت نام تا به حد نصاب رسیدن کلاس خصوصی 3 نفرۀ آموزش طراحی PCB یوبرد

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است