آموزش STM32 یوبرد، شروع بازی ST

اخبار جدید یوبرد در اینستاگرام

تفاوت Event با وقفه در STM32، یک نکته است که دانستن آن منجربه نوشتن نرم افزاری حرفه ای تر برای میکروکنترلرهای stm32 می شود. دانش نسبت به این جزئیات، باعث می شود که نرم افزار توسعه یافته توسط کسانی که به جزئیات یک میکروکنترلر آشنایی دارند و کسانی که دانش سطحی دارند، تفاوت زیادی داشته باشد. تفاوت مهم آموزش ARM STM32 یوبرد یوبرد نیز ذکر تمام جزئیات است.

در میکروکنترلرهای STM32، علاوه بر وقفه‌های خارجی، Event های خارجی هم وجود دارند. این مورد در میکروکنترلرهای همۀ شرکتها وجود ندارد. زمانی که وقفۀ خارجی اتفاق می افتد، برنامه به روتین وقفۀ مربوطه منتقل می شود. اما در Event، بطور کلی روتین وقفه وجود ندارد و Event برای کاربرد دیگری طراحی شده است. تفاوت Event خارجی با وقفۀ خارجی این است که در وقفۀ خارجی، اجرای کد وجود دارد و با اتفاق افتادن آن، کدهای روتین وقفه اجرا می‌شوند، اما در Event خارجی، اجرای کد وجود ندارد. اتفاق افتادن Event فقط باعث می‌شود میکروکنترلر از مد کاهش مصرف توان خارج شود. در میکروکنترلرهای STM32 که مجهز به قابلیت Event هستند، برای خارج شدن میکروکنترلر از مدهای کاهش مصرف توان، بهتر است که از Event استفاده شود. این قابلیت با هدف چنین استفاده ای بهینه شده است. شاید در این حد بهینه سازی از دیدگاه برخی افراد و در بسیاری از پروژه ها نیاز نباشد. اما در برخی شرایط ناچار به استفاده از این قابلیت خواهیم بود. و در صورت نبودن این قابلیت مجبور به ارتقای میکروکنترلر خود به میکروکنترلر گرانتر خواهیم شد.

میکروکنترلرهای STM32 در بسیاری از واحدهای خود، یک سری امکانات منحصر به خود را دارند. از جمله در واحد ADC در برخی میکروکنترلرهای STM32، این میکروکنترلر مدهای عملیاتی متعددی دارد که در کمتر میکروکنترلری، معماری مشابه آن یافت می شود. و یا به عنوان قابلیت دیگر می توان به قابلیت کلاک خروجی در میکروکنترلر STM32 اشاره کرد.

لینک های مرتبط:

میکروکنترلر چیست؟

میکروکنترلر AVR، شاهکار 8 بیتی اتمل

آموزش ARM STM32 یوبرد

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

جدیدترین های میکروکنترلر در وبلاگ و میکروآموزش

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

لزوم پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور

پروگرام کردن میکروکنترلر از راه دور امروزه در بسیاری از پروژه ها پیاده سازی شده و رفته رفته درحال گسترش است.

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32

تجربۀ کار با میکروکنترلرهای GD32 ساخت شرکت Giga Device که کپی میکروکنترلرهای STM32 هستند، در این نوشته ارائه شده است.

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR

فیوزبیت EESAVE در AVR یک فیوزبیت کاربردی در زمان استفاده از EEPROM در برخی از میکروکنترلر AVR است.

وقفۀ Pin change در AVR

وقفۀ Pin change در AVR

وقفۀ Pin change در AVR، در برخی میکروکنترلرهای AVR، وجود دارند. این وقفه با وقفۀ خارجی تفاوت هایی دارد.

مشاوره آموزشی و شغلی یوبرد، نقشۀ گنج

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است