شروع دوباره فعالیت یوبرد

توسط | 16 اسفند, 1400 | اخبار یوبرد, وبلاگ | 0 دیدگاه

شروع دوباره فعالیت یوبرد، دلایل و لزوم محدود شدن فعالیت های یوبرد، خدمات گذشتۀ یوبرد، خدمات جدید یوبرد، پلتفرم نرم افزار یوبرد، پروژه یوبرد، مشاوره یوبرد، آموزش های یوبرد، فیلم های آموزشی یوبرد، آموزش های خصوصی یوبرد، بردهای آموزشی یوبرد، دوره های آموزشی یوبرد، وبلاگ یوبرد
شروع-دوباره-فعالیت-یوبرد

شروع دوباره فعالیت یوبرد در تاریخ 14 اسفند 1400، رقم خورد. اگر چه مدت ها در حال کار روی خدمات و سایت بودیم، اما با توجه به این که خدمات امروز را ارائه نمی کردیم، می توان گفت که تقریباً فعالیتی نداشتیم. حدود دو سال فعالیت خود را محدود کردیم و به ارتقای یوبرد پرداختیم. در سال های گذشته در دوره های آموزشی، آموزش های خصوصی، پروژه، فیلم های آموزشی و … فعالیت هایی را دنبال می کردیم. پس از مدتی به ارتقای کیفیت خدمات و اضافه کردن خدمات جدید به وبسایت پرداختیم و امروز پس از حدود دو سال، از یوبرد جدید رونمایی می کنیم. در این نوشته به طور خلاصه نگاهی به فعالیت ها و تاریخچۀ آنها و همچنین خدمات سال های قبل و خدمات جدید می اندازیم. دلیل محدود کردن فعالیت خود را بیان می کنیم و توضیح می دهیم که چرا لازم بود برای مدتی، دست از برخی فعالیت ها بکشیم. من، رضا اسدی، در ویدئوی زیر به طور خلاصه به این موارد اشاره کرده ام. در ادامه نیز آنها را بیان می کنیم.

ویدئوی 1 – شروع دوباره فعالیت یوبرد

سال های گذشته و دلیل محدود شدن فعالیت یوبرد

خدماتی که در سال های پیش از 1397 ارائه می کردیم، به طور کلی شامل دوره های آموزشی در زمینۀ طراحی PCB، میکروکنترلر، برنامه نویسی میکروکنترلر، الکتروسل، آموزش های خصوصی، فیلم های آموزشی و پروژه بود. در آن زمان وبسایت یوبرد نیز شامل خدمات مذکور می شد و از طرفی در برخی شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها نیز فعالیت هایی داشتیم. در آن زمان فعالیت های ما رونق داشتند و اوضاع مطابق خواسته های ما بود. تا این که شرایطی در زندگی من به وجود آمد که نتیجه اش این شد که برخی فعالیت ها را کنار بگذاریم و پس از مدتی فعالیت هایمان را محدود کردیم. الکتروسل، دوره های آموزشی و اغلب آموزش های خصوصی را کنار گذاشتیم، پروژه و ضبط فیلم های آموزشی را محدود کردیم و تنها به فیلم های آموزشی موجود و وبلاگ که تازه آن را راه اندازی کرده بودیم، اکتفا کردیم. پس از چند ماه از این اتفاق، در صنعت خودرو مشغول به کار شدم و در کنار آقای بداغی، وبلاگ یوبرد را گسترش دادیم. در آن موقع در نظر داشتیم که فعالیت های پیشین خود را از سر بگیریم و بتوانیم به رونق گذشته برگردیم. پس از مدتی دربارۀ این موضوع تجدید نظر کردیم و تصمیم گرفتیم در راه دیگری قدم برداریم. در آن زمان، حین کار در صنعت خودرو و توسعۀ محتوای سایت، کم کم به این نتیجه رسیدیم که بهتر است در راستای رفع نیازهای جدی صنایع، یعنی نیروی کار خبره بکوشیم. بنابراین شروع دوباره فعالیت یوبرد، با هدف اصلی کمک به صنایع و رفع نیاز صنایع، همراه شد.

دوره-آموزشی-قدیمی-یوبرد

تصویر 1 – یکی از دوره آموزشی سال های گذشته

توسعه و شروع دوباره فعالیت یوبرد

از اهداف مهم دیگری که به دنبال آن هستیم، بالا بردن سطح دانش در حوزۀ الکترونیک و سیستم های دیجیتال  و افزایش کیفیت محصولات الکترونیکی است. فعالیت های گذشتۀ ما برای رسیدن به این اهداف کافی نبودند و لازم بود علاوه بر این که کیفیت خدمات خود را بالا ببریم، پروژه را نیز در چهرۀ جدید یوبرد، ارائه کنیم. همچنین پلتفرم نرم افزار یوبرد یا پلتفرم یوبرد را که مدت ها در حال توسعۀ آن بودیم، به خدمات یوبرد اضافه کردیم. قالب فیلم های آموزشی را تغییر دادیم، برخی از آنها را از نو ضبط کردیم و به همۀ آنها، محتوای جدید افزودیم. محتوایی که در فیلم های آموزشی گذشته وجود نداشت. به طور کلی، فیلم های آموزشی جدید قابل مقایسه با فیلم های گذشته نیستند. فعالیت های جدید ما که آنها را در سایت یوبرد نیز آورده ایم، به طور کلی شامل پلتفرم نرم افزار یوبرد، پروژه یوبرد، آموزش های یوبرد، مشاوره، بردهای آموزشی یوبرد و وبلاگ یوبرد هستند. یوبرد اکنون یک مرکز تخصصی سیستم های دیجیتال است که خدمات زیر را ارائه می دهد:

فیلم-آموزشی-یوبرد

تصویر 2 – فیلم های آموزشی یوبرد

دلایل محدود شدن فعالیت یوبرد، لزوم آن و سخن پایانی

پیش تر دربارۀ علل اصلی محدود شدن فعالیت یوبرد گفتیم که زمینه ساز آن، به وجود آمدن شرایطی بود که ادامۀ فعالیت را تحت تأثیر قرار داد. در ادامه تصمیم ما بود که این محدود شدن فعالیت را ادامه دار کرد. ارائۀ خدماتی که بتوانند به صنایع کمک کنند و نیازهای صنایع را هموار کنند، زمانبر بود. از دلایل دیگر این که محدود شدن فعالیت ما تا حدود دو سال طول کشید، ضبط فیلم های آموزشی جدید و با کیفیت و ویرایش و اصلاح فیلم های گذشته بود. اگر اکنون نگاهی به خدمات جدید یوبرد بیندازیم، می بینیم که با بهترین کیفیت عرضه شده اند. ارائۀ این خدمات در این سطح از کیفیت، حتماً نیاز به زمان داشت. آنچه که در نظر داریم این است که بتوانیم به اهدافمان برسیم و در جهت کمک به صنایع بکوشیم. از طرفی ارتقا و افزایش کیفیت خدمات یوبرد را نیز در نظر داریم. چرا که به طرق مختلف، در رسیدن به اهدافمان دخیل هستند. امیدواریم با شروع دوباره فعالیت یوبرد، بتوانیم در آینده ای نزدیک، به اهدافمان دست یابیم.

لوگو-یوبرد

تصویر 3 – تغییرات لوگوی یوبرد

رضا اسدی

رضا اسدی

مدیر یوبرد، خالق و توسعه دهندۀ پلتفرم یوبرد، مجری پروژه های الکترونیکی، فعال در صنعت آسانسور، سابقه فعالیت در صنعت خودرو و همکاری در صنعت پزشکی و صنایع دیگر، آموزگار آموزش های یوبرد

آموزش میکروکنترلرهای ARM سری STM32 یوبرد

آموزش میکروکنترلرهای AVR یوبرد

آموزش میکروکنترلرهایARM سری LPC یوبرد

آموزش Arduino یوبرد

متخصص الکترونیک کیست؟

متخصص الکترونیک کیست؟

متخصص الکترونیک کیست؟ کسی است که توانایی بالایی در حل مسئله در گرایش و سمت خودش داشته باشد. تجربه، شرط لازم متخصص الکترونیک و تشخیص متخصص الکترونیک را بررسی می کنیم.

استفاده از زبان سی در سیستم های حیاتی

از همه ابزارهای زبان برنامه نویسی میکروکنترلرها استفاده کنیم؟!

ابزارهای زبان برنامه نویسی میکروکنترلرها در استانداردهای برنامه نویسی محدود شده است. بطور مثال در استاندارد MISRA-C برای سیستم های حیاتی، استفاده از دستورهای goto و continue ممنوع شده است. در این نوشته به بررسی این موضوع می پردازیم.

استفاده از همه امکانات میکروکنترلر در آردوینو

راه اندازی همه امکانات میکروکنترلر با آردوینو

راه اندازی همه امکانات میکروکنترلر با آردوینو امکان دارد؟ سوالیست که برای بسیاری از مخاطبین آردوینو در اوایل کار با آن بوجود می آید. در این نوشته به پاسخ به این سوال می پردازیم.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 4 دقیقه است